Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pił alkohol po wypadku, by ukryć, że… pił wcześniej. Zatrzymał go policjant po służbie [FOTO]

Facebook Twitter

Starszy sierżant Paweł Góra na co dzień pełni służbę w referacie patrolowo-interwencyjnym w rybnickiej komendzie. Wracając do domu po zakończonej służbie, przejeżdżał obok miejsca wypadku drogowego w Jankowicach na skrzyżowaniu Świerklańskiej z Boguszowicką.

fot. rybnik.policja.gov.pl

Mundurowy powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy i udzielił pomocy poszkodowanym. W międzyczasie stróż prawa zauważył mężczyznę, uczestnika wypadku, który stojąc obok auta, chciał się napić alkoholu. 33-letni kierowca bmw został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta.

Jak ustalili mundurowi z rybnickiej drogówki, 33-latek wyjeżdżając z ulicy Boguszowickiej, wykonywał manewr skrętu w prawo, w ulicę Świerklańską i wówczas doszło do zderzenia z kierującą fiatem. Okazało się, że kierująca osobówką 19-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, wyprzedzała na skrzyżowaniu kierującego fordem. W efekcie doszło do zderzenia trzech pojazdów. Do szpitala została przewieziona 19-letnia mieszkanka Świerklan, która jechała fiatem. Badanie alkomatem wykazało, że 33-leni kierowca bmw miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024