Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłka nożna ma łączyć, nie dzielić. Uliczne Granie w Cieszynie wystartowało [FOTO]

Facebook Twitter

Choć bramki są dwie, to życie ma się jedno. Przekonują do tego organizatorzy Ulicznego Grania w Cieszynie. Dziś (11.06.) wystartowała piąta edycja Święta Piłki Nożnej Ulicznej w mieście nad Olzą.

To będą trzy dni sportowych emocji na boisku za Halą im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Na inaugurację zmierzyli się uczniowie cieszyńskich szkół:

– usłyszała Monika Sokołowska od młodych piłkarzy.

Cieszymy się, że impreza wróciła po przerwie spowodowanej pandemią

– mówi Wojciech Piszczek ze Stowarzyszenia „GramOLajf”. Piłka uliczna jest zupełnie inną grą od tej, jaką znamy ze stadionów:

Wojciech Piszczek: Bardzo szybka, bardzo atrakcyjna dla widzów i zawodników. Mecze trwają dwa razy 7 minut, a czasami są wyniki dwucyfrowe. Bardzo ofensywna gra. Drużyny grają 3+1, grają bandy, bardzo ofensywne zasady są. (…) Piłka nożna uliczna została stworzona dla bezdomnych, jako forma wsparcia. Zasady, bramka, że jest niska, szeroka, uczą cierpliwości, pracy głową, uważności, to jest piękne. Jest przyjazna atmosfera, drużyny szanują się na boisku i poza nim.

Jutro (12.06.) półfinał Mistrzostw Polski Bezdomnych, w niedzielę (13.06.) Uliczne Euro 2020+1. Zgłosiło się 13 drużyn, które będą losować nazwy państw, których staną się reprezentacjami. A jakie typy na to prawdziwe Euro, które dziś (11.06.) się rozpoczyna, mają młodzi kibice?

Cały program Ulicznego Grania tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023