Piłka nożna w regionie. Podsumowanie weekendu

W drugiej lidze cenny punkt wywalczyli piłkarze GKS-u Jastrzębie. Na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem Polonią Warszawa. Mecz zakończył się remisem 1;1 a oba gole padły w końcówce spotkania. W 84. minucie dla GKS-u trafił Daniel Stanclik, na minutę przed końcem spotkania wyrównał Krystian Pieczar.

GKS ma na koncie 20 punktów i jest na 8. miejscu w tabeli. W trzeciej lidze swoje mecze przegrały Odra Wodzisław i Pniówek Pawłowice. Wodzisławianie ulegli na wyjeździe Stali Brzeg 0:3, Pniówek przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:2. Zespół z Pawłowic jest w tabeli 8., Odra 13. w czwartej lidze.

ROW Rybnik podejmował LKS Decor Bełk. Goście wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Kamila Semeniuka, do przerwy prowadzili rybniczanie po golu Łukasza Krakowczyka. Po spotkaniu cieszył się obrońca drużyny z Bełku, Piotr Pacholski:

Piotr Pacholski: Rzeczywiście dzisiaj zagraliśmy z zimną krwią, pokazaliśmy kawał charakteru, wyszliśmy z 1:0 na 2:1. Brawa dla chłopaków, w końcu defensywa funkcjonowała, jak powinna i przyniosło nam to 3 punkty. Jeżeli chodzi o wynik, remis też byłby sprawiedliwy, na szczęście przeważyła ta jedna bramka i z tego się cieszymy.

Piotr Pacholski, LKS Decor Bełk

Szkoda, że nie udał się nam rewanż za niedawną przegraną w Pucharze Polski, żałował kapitan ROW-u, Jan Janik:

Jan Janik: Nie udało się, niestety nie zdobyliśmy dzisiaj punktów u siebie, bardzo nam na tym zależało. Myślę, że bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. Zasłużenie prowadziliśmy, ale nie możemy popełniać takich błędów, że w pierwszej minucie drugiej połowy dostajemy już bramkę na 1:1. To na pewno podłamuje całą drużynę, później dostajemy drugą bramkę. Mieliśmy jeszcze swoje sytuacje, niestety nie wykorzystaliśmy. Z przebiegu całego spotkania, zasłużyliśmy na ten remis, ale to oni dzisiaj strzelili jedną bramkę więcej no i gratulujemy im zwycięstwa.

Jan Janik, kapitan ROW-u Rybnik

W tabeli grupy II czwartej ligi Decor Bełk awansował na 7. lokatę, ROW spadł na 9. pozycje. Wiceliderem jest nadal Unia Turza Śląska, która wygrała 2:0 z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.