Piłka ręczna: MTS Żory – Start Pietrowice Wielkie 37:27

Pierwszoligowe derby dla piłkarek ręcznych z MTS-u Żory. W minioną sobotę (25.03.) żorzanki podejmowały we własnej hali beniaminka Start Pietrowice Wielkie.

piłka ręczna
fot FB/ MTS Żory

Zgodnie z przewidywaniami wygrały spotkanie 37:27. Początek meczu był jednak wyrównany. Później zespół MTS-u wyszedł na prowadzenie, do przerwy wygrywając 17:12. W drugiej połowie kontrolował spotkanie, powiększając przewagę.

Mecz wcale nie był łatwy, dla nas najważniejsze jest, że wygrywamy

– mówił po spotkaniu trener MTS-u, Bartłomiej Duda.

Bartłomiej Duda: To jest mecz i nikt nie powiedział, że to będzie łatwe spotkanie. Na pewno Piotrowice w swoim zespole mają bardzo utalentowane zawodniczki i to było widać. Ja dzisiaj nie miałem bramki Aleksandry Krebs, ale 3 punkty dla nas z 10 oczkami. Myślę, że to jest pozytywne. Mecz wygrany, dlatego się cieszymy i operacja Ekstraklasa trwa dalej.

Bartłomiej Duda, trener

Najskuteczniejsza w zespole z Żor była zdobywczyni 8. bramek Aleksandra Sójka, tyle samo goli zdobyła w drużynie Startu, Nikola Cygan.

Przegraliśmy, ale mój zespół zagrał ambitnie

– mówił trener Startu Pietrowice Wielkie, Michał Kmieć.

Michał Kmieć: Jesteśmy młodym zespołem zdziesiątkowanym troszkę przez kontuzje, nie mamy trzech podstawowych rozgrywających, które się leczą. Mała, krótka ławka, graliśmy na trzy rozegrania. Zresztą było widać, że kupę zdrowia dziewczyny zostawiły, walczyły ile mogły. Uważam, że wcale nie zagraliśmy jakoś tragicznie. Żory wygrały doświadczeniem i to dużym doświadczeniem. Jesteśmy młodym zespołem. To jest zespół, który się buduje i tyle. Gratuluję dziewczynom z Żor, życzę awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i mam nadzieję, że się w przyszłym roku już nie zobaczymy.

Dodajmy, że MTS Żory jest na drugim miejscu w tabeli grupy B pierwszej ligi, Start Pietrowice Wielkie zajmuje 9. lokatę.