Piłka ręczna: MTS Żory wygrywa w Jeleniej Górze

Okazałe zwycięstwo piłkarek ręcznych MTS-u Żory. W minioną sobotę (26.11.) żorzanki podejmowały we własnej hali Karkonosze Jelenia Góra. Po bardzo dobrym meczu rozgromiły rywalki, wygrywając aż 37:13. Spotkanie zaczęło się wprawdzie od prowadzenia przyjezdnej drużyny 3:1, jednak MTS szybko wyrównał, a później z minuty na minutę powiększał przewagę, która ostatecznie wyniosła aż 24 bramki.

mat. nadesłane

Zespół był nie tylko skuteczny, ale też świetnie bronił. Bardzo borze spisała się w meczu bramkarka ekipy z Żor, Karolina Okręglak:

Karolina Okręglak: Bardzo dziś pomogła obrona, bo nie ma szans puszczenia 13 bramek bez dobrej obrony, myślę, że to był klucz. Nie da się ukryć, że drużyna z Jeleniej Góry wyglądała nieco gorzej niż w zeszłym sezonie, my też nastawialiśmy się na ostrą walkę, miałyśmy wewnętrzne założenia, które spełniliśmy, więc myślę, że nic tylko się cieszyć z wyniku i z trzech punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole z Żor była w spotkaniu zdobywczyni ośmiu bramek, Aleksandra Sójka. Zespół z Jeleniej Góry nigdy nie był wygodnym rywalem dla MTS. Tym razem zwycięstwo przyszło jednak łatwo. Czy drugi trener zespołu z Żor, Agnieszka Gawron spodziewała się aż tak wysokiej wygranej?

Agnieszka Gawron: Aż takiego wyniku my też się nie spodziewaliśmy i dlatego cieszymy się podwójnie, że tak zakończył się wysokim zwycięstwem dla nas ten mecz. Jelenia Góra zawsze dla nas stanowiła zagrożenie, każdy mecz był ciężki trudny. Wygrywałyśmy w zeszłym sezonie raz dwoma raz pięcioma bramkami, dlatego to kolejne wysokie zwycięstwo bardzo cieszy.

Po sobotniej wygranej MTS Żory zrównał się ilością rozegranych spotkań, ale także zdobytych punktów z AWS Szczypiorno Kalisz, a ponieważ ma lepszy bilans bramek, awansował na pozycję lidera grupy B pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (03.11.). MTS zagra na wyjeździe z UKS Dziewiątka Legnica.