Piłkarki ręczne MTS-u Żory odpadły z rywalizacji o Puchar Polski. Wczoraj przegrały mecz

Wczoraj (24.01) w 1/16 Pucharu Polski zmierzyły się we własnej hali z aktualnym wicemistrzem Polski KPR Kobierzyce. Mecz przegrały 20:38. Przeciwnik od początku narzucił swój styl gry, z minuty na minutę powiększał przewagę i kontrolował spotkanie.

Zagrałyśmy najlepiej jak umiemy, rywal był od nas po prostu lepszy

– mówiła po meczu rozgrywająca MTS-u:

Gabriela Biernacka: Wiedziałyśmy, że to łatwy mecz nie będzie. Jest to zeszłoroczny wicemistrz Polski, na pewno zmęczenie po turnieju dało się we znaki, każda z nas była zmęczona. Zostawiłyśmy serce na boisku, jeszcze dużo pracy przed nami, ale mamy nadzieję, że z biegiem czasu będzie tylko coraz lepiej. My walczymy, żeby wygrać I ligę i na tym się skupiamy.

Rąk po porażce nie załamywał także trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Gramy bardzo dobrze w I lidze, to widać, ale do ekstraklasy nam trochę brakuje. Szkoda, bo kontuzja Klaudii Pielesz pokrzyżowała nam trochę plany. Natomiast pokazaliśmy serducho, myślę, że mogło się podobać. Mieliśmy zespół wicemistrza Polski z tamtego sezonu, no inna piłka troszkę. Ciężko pracowaliśmy, dziewczyny mają w nogach trzy mecze w weekend. (…) 20 bramek wiceliderowi nie przynosi hańby.

Najbliższy mecz o ligowe punkty żorzanki rozegrają 5 lutego. Na wyjeździe zmierzą się z SPR-em Sośnica Gliwice.