Piłkarki ręczne MTS-u Żory wygrały kolejny ligowy mecz

Drugą rundę sezonu zasadniczego zespół rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa z SPR Sośnica Gliwice 35:24. Mecz był zacięty i wyrównany do stanu 11:11, później żorzanki narzuciły przeciwniczkom swój styl gry i z minuty na minutę powiększały przewagę.

Zespół zaprezentował wysoką skuteczność, na poziomie 75%, bardzo dobrze zagrały także bramkarki MTS-u, które obroniły aż 17 strzałów Sośnicy. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Żor awansowała na 1. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi, o trzy punkty wyprzedza drugi Ruch Chorzów, który ma jednak na koncie jedno spotkanie rozegrane mniej.

Kolejny mecz MTS rozegra we własnej hali, w sobotę 19 lutego będzie podejmował Zgodę Ruda Śląska.