Piłkarki ręczne MTS-u Żory zwyciężyły z CHKS Łódź 34:22

Od zwycięstwa zaczęły ten rok piłkarki ręczne MTS-u Żory. Wczoraj (10.01.) pokonały we własnej hali CHKS Łódź 34:22. Mecz od początku do końca toczył się pod ich dyktando, z minuty na minutę powiększały przewagę i na przerwę schodziły prowadząc już sześcioma bramkami.

Ostatecznie podwoił jeszcze tę przewagę i sięgnęły po komplet punktów. W zespole z Żor wystąpiła po raz pierwszy nowa zawodniczka, mająca na koncie występy w ekstraklasie, obrotowa, Karolina Kanicka:

Cieszę się, że wygrałyśmy, że mogłam pomóc swojej drużynie w zwycięstwie. Myślę, że na pewno jest nad czym pracować, przede wszystkim na skuteczności. Wszytko przebiega fajnie, jestem zadowolona, miasto jest fajne, mam wszędzie blisko. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

Z wygranej cieszył się trener MTS-u, Bartłomiej Duda:

Nie zakładaliśmy tutaj innego scenariusza, dlatego walka od pierwszej minuty do ostatniej, 12 punktów- fajny wynik. 3 punkty zostają w Żorach, dopisujemy je do tabeli. Czeka nas jeszcze mecz z Legnicą, to jest kluczowy mecz tej rundy.

Spotkanie w Legnicy odbędzie się w najbliższą sobotę (16.01.).