Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Piłkarki ręczne z Żor awansowały do pierwszej ligi

Facebook Twitter

Zespół MTS-u nie miał sobie równych wygrał rozgrywki w swojej grupie a później pokonał także rywalki w turnieju finałowym. Tym samy pierwsza liga wraca do Żor. A przypomnijmy, że przed laty MTS Żory grał nawet w ekstraklasie.

Mówi trener MTS-u, Mirosław Szczurek:

To był długi i trudny sezon, ale wierzyłyśmy w swoje możliwości – dodaje skrzydłowa zespołu, Aleksandra Adamczewska:

Teraz najważniejsze jest by nie zaprzepaścić tego co zrobiliśmy i znaleźć środki finansowe na to, by zespół mógł grać w pierwszej lidze – dodaje trener Szczurek:

Dodajmy, że władze miasta obiecały pomoc finansową dla klubu. A pomimo wielu problemów finansowych z jaki na przestrzeni lat borykał się MTS Żory cały czas trwa tu szkolenie młodzieży, jedną z trenerek młodych piłkarek ręcznych jest także Aleksandra Adamczewska:

Sukces drużyny seniorskiej jakim jest awans, teraz zespół musi potwierdzić dobrymi wstępami w pierwszej lidze. Czy zmieni się skład drużyny, jakie zawodniczki zagrają w MTS-ie w przyszłym sezonie? Mówi trener Mirosław Szczurek:

Jest pierwsza liga, są zespoły młodzieżowe… Jaka przyszłość czeka żeńską piłkę ręczną w Żorach?

Dodajmy, że nowy sezon, już pierwszoligowy sezon dla piłkarek ręcznych MTS-u Żory rusza w październiku. Z Mirosławem Szczurkiem i Olą Adamczewska rozmawiał Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj