Piłkarki TS ROW-u zremisowały z Czwórką Radom

Stadion przy Gliwickiej nie przyniósł im szczęścia. Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik po raz pierwszy w rundzie wiosennej rozegrały mecz na głównym miejskim obiekcie. Sobotnie (25.06.) spotkanie przeciwko drużynie Czwórki Radom zremisowały 2:2.

Oba gole dla TS ROW-u strzeliła Klaudia Adamek, choć jej zdobycz bramkowa mogła być większa, ale nie wykorzystała kolejnych sytuacji. Mogły być trzy punkty, ale mamy remis – mówił po meczu trener zespołu z Rybnika, Łukasz Wojtala:

Oczywiście, że mogło być lepiej, dużo lepiej. Bardzo fajnie dominowaliśmy przeciwnika, zwłaszcza w środkowym sektorze boiska. Wyszliśmy na jedno prowadzenie, drugie prowadzenie, niestety brak koncentracji pod koniec pierwszej połowy, źle założona pułapka skończyła się bramką dla przeciwnika i do przerwy mamy 2:1. Po przerwie wychodzimy, gra się troszeczkę wyrównała, przeciwnik zaczął grać bardziej agresywnie. Zdobył bramkę bezmyślnym rzucie wolnym. Kończy się 2:2. My w przeciągu całego meczu stworzyliśmy sobie dogodne sytuacje, dlatego jak się ich nie wykorzystuje to mecz się kończy remisem.

Do końca sezonu pierwszej ligi w której występuje TS ROW, pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań. Rybniczanki mają już zapewnione utrzymanie i jednocześnie nie mają szans na awans. Czy w takiej sytuacji nie ma problemu z mobilizacją na kolejne mecze?

Tak, naprawdę już zaczęliśmy okres przygotowawczy na następny sezon. Próbujemy zmiany ustawienia, a personalia też nie są nam sprzyjające, w dniu dzisiejszym nie mogłem skorzystać z pięciu kluczowych zawodniczek, pauza za żółte kartki, kontuzje więc próbujemy już pod kontem przyszłości tego co nas będzie czekać od nowego sezonu i do tego się przygotowujemy i dla dziewczyn to też jest motywacja, bo każda dostaje po raz kolejny czystą kartę, aby mogły utrzymać swoje miejsce w przyszłym sezonie.

Dzięki wygranej TS ROW awansował na 4. miejsce w tabeli grupy południowej pierwszej ligi. W sobotę (01.06.) rybniczanki zagrają na wyjeździe z Rysami Bukowina Tatrzańska. A za dwa tygodnie (08.06.) ponownie na stadionie przy Gliwickiej zmierzą się z Sokołom Kolbuszowa Dolna.