Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarska Kuźnia Raciborska: Mamy najładniejszy stadion w całym powiecie [FOTO]

Facebook Twitter

Kuźnia Raciborska dziewiątą miejscowością, która podpisała umowę z Górnikiem Zabrze. Porozumienie zakłada współpracę pomiędzy klubem a miastem. Skorzystać mają mieszkańcy, jak i sami piłkarze ekstraligowego klubu.

Mówi burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha:

Nasi mieszkańcy, po tym porozumieniu, mają zniżki 20 % np. na wszystkie mecze Górnika Zabrze, mamy też jeden mecz promujący Kuźnię  Raciborską jako partner społeczny, gdzie wszystkie banery będą nasze, będziemy też mieli lożę dla 8 osób. Ja te bilety bezpłatne na każdy z meczów, będę losował spośród mieszkańców zainteresowanych, myślę, że będzie to duża i fajna współpraca. Oprócz tego zaproponowaliśmy stadion w Kuźni Raciborskiej do rozegrania sparingów, mamy najładniejszy stadion w całym powiecie, więc myślę, że tutaj druga czy trzecia drużyna Górnika Zabrze może spokojnie trenować, mamy hotele, mamy  gdzie ich gościć.

To jedyny taki program w Polsce- przyznaje Bartosz Cyganek, koordynator programu Klub Kibiców Śląskich Miast:

Nie od dziś wiadomo, że na mecze Górnika chodzą nie tylko kibice z Zabrza, ale z całego Śląska, stąd otwieramy się i chcemy mocniej integrować się z kibicami z każdej gminy. Z tego powodu utworzyliśmy taki program, podpisujemy umowy z gminami. Dla klubu największą korzyścią jest to, że gminy reklamują nasze wydarzenia, odwiedzamy gminy z naszymi piłkarzami, mówimy uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie, uprawianie sportu czy nauka języków obcych.

Porozumienie podpisano w obecności młodych piłkarzy oraz legendy polskiej piłki Stanisława Oślizło. To były kapitan reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, strzelec jedynej bramki w meczu z Manchesterem City w finale Pucharu Europy Zdobywców Pucharów, 8- krotny mistrz Polski i 6- krotny zdobywca Pucharu Polski:. Rozmawiał z nim Arkadiusz Żabka, posłuchaj:

Do Klubu Kibiców Śląskich Miasta należą już: Czerwionka-Leszczyny, Knurów, Ornontowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Rydułtowy, Toszek, Zabrze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj