Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarze APN Odry Wodzisław awansowali do IV ligi

Facebook Twitter

Pierwszy krok na drodze do odrodzenia wielkiej piłki w Wodzisławiu zrobiony. Piłkarze APN Odry Wodzisław Śląski awansowali do IV ligi.

Wodzisławianie zakończyli jednak bardzo udany sezon wyjazdową porażką z Unią Turza Śląska 1:2. I choć zespół wywalczył awans już tydzień temu pokonując Polonię Marklowice kibice, których liczna grupa pojawiła się w Turzy, zgotowali im wspaniałą owację, Mówi pomocnik Odry, Jarosław Wieczorek:

Cieszyliśmy się z tego, że udało się nam zapewnić awans na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy, na pewno ten mecz, duże osłabienie na środku pola Mariusza Zganiacza, który uległ kontuzji, który uległ kontuzji i gdzieś tam zaburzyły nam się sytuację na boisku. Ciężki był ten sezon, na pewno wymagający dla nas wszystkich. Ciężko też jest łączyć pracę z innymi treningami. Ciesze się, że jestem w tym miejscu i cieszę się, że mam za sobą kibiców.

 

Zadowolony z awansu i całego sezonu był także trener APN Odry, Ryszard Wieczorek:

 Jakby kilka miesięcy temu ktoś powiedział, że wygramy tą ligę, że wygramy z Turzą to na pewno wielu by popukało się po głowie bo na papierze zespół jest bardzo mocny. Myśmy swoją pracą, swoim zaangażowaniem byli czujni, wtedy kiedy Turza potraciła punkty, zrobiliśmy sobie przewagę i do dzisiejszego meczu był to tylko mecz o honor o prestiż. Dzisiaj jest nowe wyzwanie, żeby się w VI dobrze zaprezentować. Czeka nas dużo pracy, bo skoro w rok zrobiliśmy taką dobrą robotę szkoda by to było zaprzepaścić.

Nie mieliśmy już szans na awans, ale cieszy zwycięstwo – mówił po meczu grający trener Unii Turza Śląska, Marcin Malinowski:

Niestety, nie udało się awansować, z tego miejsca chciałbym pogratulować drużynie Odry awansu, zasłużyli na to, a co do dzisiejszego meczu no to cieszyliśmy się, chcieliśmy wygrać mecz, liczyły się tylko 3 punkty. Pierwsza połowa, wydaje mi się, że chyba pod dyktando Odry, a w drugiej połowie otrząsnęliśmy się i dosyć ciekawie to wyglądało i zwycięstwo 2:1 jak najbardziej cieszy.

Dodajmy, że piłkarze APN Odry wywalczyli awans do IV ligi zasłużenie. Wygrali 26 spotkań, 3 zremisowali i tylko jedno, to ostatnie przegrali. Strzelili aż 124 bramki tracąc zaledwie 17.

Zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj