Piłkarze drugoligowego GKS-u Jastrzębie nadal niepokonani w tym sezonie

W minioną sobotę (26.08.) jastrzębianie podejmowali na własnym stadionie Znicz Pruszków i wgrali 2:1. GKS od początku przeważał, ale gola pierwsi w 59. minucie strzelili goście. Wyrównał kilkadziesiąt minut później z rzutu wolnego Kamil Szymura. Jastrzębianie walczyli do końca i w ostatniej akcji przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Gola na wagę trzech punktów w 95. minucie strzelił Wojciech Caniboł.

Radość w Jastrzębiu, smutek w Rybniku. Podejmujący u siebie beniaminka Garbarnię Kraków ROW, przegrał 1:4. Goście przeważali w meczu i wygrali zasłużenie, honorowego gola dla rybniczan strzelił w 88. minucie spotkania Sebastian Musiolik. Niepocieszony był po meczu napastnik ROW-u, Przemysław Brychlik

Zły na swoich piłkarzy był trener ROW-u, Piotr Piekarczyk:

Po sobotnich spotkaniach, GKS Jastrzębie zajmuje 2. miejsce w tabeli II ligi, ROW jest ósmy. W następnej kolejce (02.09.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, zespół z Rybnika także na wyjeździe zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.

GKS 1962 Jastrzębie – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)
0:1 – Mateusz Stryjewski (59 min.)
1:1 – Kamil Szymura (79 min.)
2:1 – Wojciech Caniboł (95 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz (90. Tomasz Dzida), Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Weis (78. Tomasz Musioł), Farid Ali, Marcin Ruda, Krzysztof Gancarczyk, Dominik Szczęch (64. Damian Zajączkowski), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (72. Wojciech Caniboł).

Znicz Pruszków: Michał Olczak – Daniel Dybiec, Michał Michalak (79. Przemysław Dwórzyński), Piotr Klepczarek, Konrad Budek, Maciej Machalski, Marcin Smoliński (75. Karol Podliński), Patryk Kubicki (67. Marcin Rackiewicz), Patryk Kubicki, Mateusz Stryjewski (73. Kamil Włodyka), Paweł Tarnowski, Patryk Czarnowski.

ROW 1964 Rybnik – Garbarnia Kraków 1:4 (0:1)
Bramki: Sebastian Musiolik (88.) – Tomasz Ogar (28.), Patryk Serafin (49.), Michał Mistrzyk (51.), Marcin Siedlarz (78.)

ROW: Kacper Rosa, Jan Janik, Dawid Bober, Szymon Jary, Dawid Gojny, Mariusz Muszalik (55. Sebastian Musiolik), Kamil Spratek, Paweł Jaroszewski (55. Robert Tkocz), Damian Koleczko (59. Krzysztof Koch), Sebastian Siwek (65. Dawid Kalisz), Przemysław Brychlik

Garbarnia: Marcin Cabaj, Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba, Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski, Filip Wójcik, Łukasz Pietras (85. Marek Masiuda), Patryk Serafin, Wojciech Wojcieszyński, , Serhii Krykun (79. Michał Kitliński), Tomasz Ogar (75. Marcin Siedlarz)