Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarze GKS-u Jastrzębie nie sprostali liderowi

Facebook Twitter

W sobotę (12.03.) jastrzębianie przegrali na własny boisku z Miedzią Legnica 0:2. Przegrali, choć trzy czwarte meczu grali z przewagą jednego zawodnika. Goście, którzy przeważali od początku spotkania, w 14. minucie meczu objęli prowadzenie.

Fot. gksjastrzebie.pl

Później za czerwoną kartkę (po weryfikacji VAR) boisko opuścił Martinez i od 25. musieli radzić sobie w niepełnym składzie. Mimo to, grając w osłabieniu zdobyli drugą bramkę. Piłkarze GKS-u do końca próbowali odwrócić losy meczu, ale bezskutecznie. Na pomeczowej konferencji trener jastrzębian Grzegorz Kurdziel stwierdził:

Grzegorz Kurdziel: Na pewno wiedzieliśmy, z jakim przeciwnikiem gramy, natomiast mecz ułożył się dla nas w taki sposób, że straciliśmy bramkę, grając jeszcze z jedenastoma zawodnikami. Natomiast bramka stracona poprzez błąd w komunikacji na 2:0, spowodowała to, że zmieniliśmy ustawienie, na boisko wszedł drugi napastnik. Naszym celem było to, żeby dostarczać piłkę w pole karne, niestety za mało tych piłek dostarczyliśmy w pole karne, żeby nasi napastnicy mieli okazję do strzelenia bramki.

GKS, który walczy o utrzymanie, w trzech meczach rundy wiosennej zdobył zaledwie jeden punkt:

Grzegorz Kurdziel: Na pewno jesteśmy w trudnej sytuacji ze względu na brak zwycięstwa i żadne słowa dzisiaj nie pomogą. W środę (16.03.) mamy kolejny mecz i tylko na boisku możemy zmienić tę sytuację, w jakiej teraz się znajdujemy

Jastrzębianie nadal zajmują 17. miejsce, przedostatnie w tabeli pierwszej ligi. W środę (16.03.) zagrają na wyjeździe derbowe spotkanie z GKS Katowice.

12 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:30

  • GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 0:2 (0:2)
  • 0:1 – Nemanja Mijusković 14’
  • 0:2 – Chuca 34’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Szymon Zalewski (64. Remigiusz Borkała), Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler (46. Mateusz Słodowy), Grzegorz Gulczyński (46. Daniel Stanclik), Vladyslav Okhronchuk, Konrad Handzlik, Farid Ali (64. Kamil Jadach), Wojciech Łaski, Marek Fabry.

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Martinez, Chuca (82. Piotr Azikiewicz), Maxime Dominguez (62. Szymon Matuszek), Jon Aurtenetxe, Kamil Zapolnik, Damian Tront, Nemanja Mijusković, Maciej Śliwa (90. Igor Lewandowski), Patryk Makuch (90. Bruno Garcia), Jens Martin Gammelby.

  • Sędzia: Albert Różycki
  • Żółte kartki: Okhronchuk, Podhorin, Handzlik (GKS) oraz Zapolnik (Miedź)
  • Czerwona kartka: Martinez (Miedź)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022