Piłkarze GKS-u Jastrzębie odpadli z Pucharu Polski. GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 [FOTO]

Wczoraj( 04.11.) w 1/16 tych rozgrywek jastrzębianie zmierzyli się na stadionie w Wodzisławiu z Puszczą Niepołomice. Mecz przegrali 0:2. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem.

Pierwszą bramkę goście zdobyli pod koniec pierwszej połowy, w drugiej od 70 minuty goście grali w 10. GKS nie umiał wykorzystać przewagi, a w końcówce meczu stracił jeszcze jedną bramkę. Po meczu trener zespołu z Jastrzębia Paweł Ściebura stwierdził krótko:

Puszcza była bardzo zdeterminowana i zdyscyplinowania. My niestety popełnialiśmy zbyt dużo błędów, w efekcie czego Puszcza awansowała dalej, a my musimy pożegnać się z Pucharem Polski.

W najbliższą sobotę (07.11.) jastrzębianie zagrają o ligowe punkty, w Opolu zmierzą się z tamtejszą Odrą.

GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

0:1 – Hubert Tomalski 38’
0:2 – Marcin Stefanik 86’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Mateusz Słodowy, Lukas Bielak, Patryk Skórecki (53. Kamil Jadach), Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Jakub Apolinarski (63. Farid Ali), Michał Rutkowski, Dawid Witkowski, Daniel Rumin (63. Dominik Sokół).

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski – Konrad Stępień, Jakub Bartosz, Łukasz Spławski (72. Mateusz Bartków), Hubert Tomalski, Marcin Stefanik, Jakub Serafin, Michał Klec (67. Bartosz Żurek), Michał Rakoczy (78. Mateusz Skrzypczak), Wiktor Żytek, Michał Mikołajczyk.

Żółte kartki: Bielak (GKS) oraz Bartosz, Żytek, Żurek (Puszcza).
Czerwona kartka: Bartosz (Puszcza).