Piłkarze GKS-u Jastrzębie odpadli z Pucharu Polski

W 1/16 tych rozgrywek przegrali wyjazdowe spotkanie ze spadkowiczem z ekstraklasy Miedzią Legnica 0:1.

fot: Wiktoria Reorowicz/gksjastrzebie.com

Początek meczu należał do gospodarzy, później swoje sytuacje do zdobycia gola stwarzali także jastrzębianie, ostatecznie po 90 minutach było 0:0 i rozpoczęła się dogrywka. W 108. minucie meczu gola na wagę awansu zdobyła Miedź. Piłka po strzale Dawida Korta uderzyła w poprzeczkę, a później odbiła się od bramkarza GKS-u, Grzegorza Drazika i wpadła do bramki. Jastrzębianie próbowali wyrównać ale bezskutecznie.

Do 1/8 Pucharu Polski awansowała Miedź. Teraz GKS wraca do walki o ligowe punkty, w sobotę (2.11.) zmierzy się na wyjeździe z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:0 (0:0) po dogrywce
1:0 – Dawid Kort 108’

Miedź Legnica: Łukasz Załuska – Damian Byrtek, Krzysztof Danielewicz (77. Marcos Garcia Barreno), Dawid Kort, Jakub Łukowski (58. Henrik Ojamaa), Adrian Purzycki, Grzegorz Bartczak (91. Paweł Zieliński), Valerijs Sabala, Bożo Musa, Aboubacar Conde (58. Maciej Śliwa), Artur Pikk.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Michał Bojdys, Kamil Szymura (91. Jakub Wróbel), Dawid Gojny, Daniel Liszka, Łukasz Norkowski (46. Bartosz Jaroszek), Damian Tront, Dominik Szczęch, Patryk Skórecki (46. Marek Mróz), Kamil Adamek (75. Adam Żak).

Żółte kartki: Purzycki, Byrtek (Miedź) oraz Jaroszek, Szczęch (GKS).