Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarze GKS-u Jastrzębie powalczą o pierwsze w tym sezonie punkty

Facebook Twitter

W ten weekend o pierwsze w tym sezonie punkty powalczą piłkarze GKS-u Jastrzębie. W pierwszej kolejce spotkań nie zdobyli ich przegrywając 0:2 z Puszczą Niepołomice. Trwa walka na boisku, cały czas trwa również walka o bezpieczną przyszłość klubu z Jastrzębia.

Na dwa tygodnie przed inauguracją nowego sezonu wybrano nowego prezesa. Został nim Marcin Ćwikła, doświadczony menadżer, związany do tej pory z GKS-em Katowice. Jak mówi, cel jaki postawili przed nim działacze jest jasny:

Marcin Ćwikła: Przychodzę tutaj realizować fajny projekt. Funkcjonowanie na poziomie centralnym klubu, który w różny sposób tą historię zaznaczył w polskiej piłce, niewątpliwie to też jest wyzwanie organizacyjno-finansowe w tym momencie i to olbrzymie, z tym teraz się mierzę. Przede wszystkim trzeba skupić się na stabilizacji finansowej, której nie ma na ten moment i to jest duże wyzwanie, żeby poprzez pewne działania, decyzje i tym samym przychody, zmniejszenie albo optymalizację tych kosztów spowodować, żeby ta płynność finansowa nastąpiła.

W składzie zespołu nasępiło wiele zmian, jest dużo młodych zawodników:

Marcin Ćwikła: Ten kierunek myślę, że udało się zaznaczyć, do tych doświadczonych zawodników którzy pozostali, dołączyli młodzi, z tego bardzo się cieszę, to jest bardzo ważne żeby młodzież dostawała szansę, żeby mogła się rozwijać i to nie jest wynik tego, że są problemy finansowe, a po prostu pewna wizja, która mam nadzieję będzie powtarzalnością w kolejnych rundach i sezonach.

O co walczy w tym sezonie GKS?

Marcin Ćwikła: W tej całej sytuacji realizacji takich celów organizacyjno- finansowych trzeba zbudować zespół, którego celem sportowym jest utrzymanie pierwszej ligi i o to będziemy walczyli. Tutaj trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma innego celu poza utrzymaniem. Nie patrzymy wyżej, tylko racjonalnie stawiamy sobie te cele i stąpamy po ziemi.

Dodajmy, że GKS zagra kolejny mecz w tę niedzielę (08.08.). Podejmie na własnym stadionie Stomil Olsztyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj