Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarze GKS-u Jastrzębie utrzymali się w pierwszej lidze. Pokonali GKS Bełchatów

Facebook Twitter

W minioną sobotę (5.06.) jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów, który także miał jeszcze szanse na pozostanie w gronie pierwszoligowców, ale aby je przedłużyć, musiał wygrać.

fot. gksjastrzebie.com

Ta sztuka nie udała się gospodarzom

Jastrzębianie wygrali 2:0 po golach Jakuba Niewiadomskiego i Farida Ali. Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Bełchatowianie walczyli o zmianę rezultatu, ale ostatecznie to zespół z Jastrzębia okazał się lepszy. Ze zwycięstwa i utrzymania cieszył się na pomeczowej konferencji jego trener:

Łukasz Włodarek: Na początku był taki moment piłkarskich szachów, nikt nie chciał popełnić błędu, nikt nie chciał stracić bramki. Natomiast tam Bełchatów doszedł na początku meczu do kilku sytuacji, które były groźne i mogły zakończyć się bramką gospodarzy. To był dla nas mecz z szacunkiem, z respektem. Chciałbym pogratulować zawodnikom, ostatnie tygodnie mocno pracowaliśmy, pod kątem tego meczu. Dzisiaj było widać dużą dyscyplinę i organizację gry, bo to był mecz pod presją. Podziękowania dla kibiców, którzy wierzyli, że się utrzymamy i za doping i za to, że byliście. Cieszymy się, że GKS Jastrzębie utrzymał się w I lidze.

GKS Jastrzębie awansował na 15. miejsce w tabeli i jest już pewny utrzymania. W ostatnim meczu tego sezonu w najbliższą niedzielę (13.06.) jastrzębianie zmierzą się u siebie z Resovią Rzeszów.

Zobacz zdjęcia (fot. gksjastrzebie.com):

GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie 0:2 (0:0)

0:1 – Jakub Niewiadomski 62’
0:2 – Farid Ali 81’

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik – Mateusz Szymorek (82. Szymon Łapiński), Michał Pawlik (66. Valerijs Sabal;a), Damian Hilbrycht (66. Dawid Flaszka), Maciej Mas, Filip Laskowski, Mikołaj Grzelak (82. Jakub Bator), Marcin Ryszka, Mariusz Magiera, Kajetan Kunka, Mateusz Bartków.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Mateusz Bondarenko, Dawid Witkowski, Lukas Bielak, Jakub Apolinarski (76. Daniel Feruga), Marek Mróz (82. Łukasz Zejdler), Farid Ali, Jakub Niewiadomski, Daniel Rumin (70. Daniel Szczepan).

Żółte kartki: Hilbrycht, Laskowski (Bełchatów) oraz Niewiadomski (GKS).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj