Piłkarze GKS-u Jastrzębie wrócili na swój stadion. I przegrali

Po blisko czterech miesiącach piłkarze GKS-u Jastrzębie wrócili na swój stadion. Tyle czasu trwał montaż na obiekcie przy ulicy Harcerskiej podgrzewanej murawy i systemu jej nawadniania. W pierwszy meczu po tak długiej przerwie jastrzębianie zmierzyli się z liderem I ligi, ŁKS-em Łódź. Mecz przegrali 0:3.

Goście prowadzili do przerwy po golu Hiszpana Antonio Domingueza, którego strzał trafił w okienko bramki GKS-u. W drugiej części meczu gra się wyrównała, ale trafiali tylko piłkarze z Łodzi. W końcówce zdobyli dwie bramki w tym jedną z rzutu karnego. Dodatkowo ostatnie minuty meczu jastrzębianie grali w „10”, po tym jak za drugą żółtą i w efekcie czerwona kartkę boisko musiał opuścić Kryspin Szcześniak.

Przegraliśmy zasłużenie ale momentami nasza gra nie wyglądała źle.

– mówił po meczu trener GKS-u Paweł Ściebura:

gkseukaes_1 0’38”

Po sobotnim meczu GKS nadal z czterem punktami na koncie zajmuje 17, przedostatnie miejsce w tabeli 1 ligi. Za tydzień (21.11.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

14 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:30

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
0:1 – Antonio Dominguez 19’
0:2 – Tomasz Nawotka 76’
0:3 – Łukasz Sekulski 88’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) – Mateusz Bondarenko, Lukas Bielak (56. Daniel Feruga), Kamil Jadach (74. Patryk Skórecki), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Daniel Rumin (74. Dominik Sokół).

ŁKS Łódź: Dawid Arndt – Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Carlos Garcia, Kamil Dankowski, Samu Corral (76. Łukasz Sekulski), Antonio Dominguez (81. Dragoljub Srnić), Tomasz Nawotka (76. Przemysław Sajdak), Michał Trąbka, Pirulo (68. Maciej Wolski), Jakub Tosik (68. Maksymilian Rozwandowicz).

Sędzia: Tomasz Wajda.
Żółte kartki: Szcześniak, Bielak, Mróz (GKS) oraz Srnić (ŁKS).