Piłkarze GKS-u Jastrzębie zdobyli cenny punkt. Zremisowali na wyjeździe z zespołem ŁKS Łódź

Wczoraj (18.08.) w meczu czwartej kolejki I ligi piłkarze GKS-u Jastrzębie zremisowali wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź 2:2. Pierwsza połowa dostarczyła kibicom wielu emocji, GKS miał swoje sytuacje bramkowe, ale żadnej nie wykorzystał, bramkę strzelili natomiast gospodarze.

Po 7 minutach drugiej części gry ŁKS prowadził już 2:0. Jastrzębianie nie poddali się, w 66. minucie strzałem z dystansu kontaktowego gola zdobył Daniel Feruga, a na 10 minut przed końcem spotkania rzut karny wykorzystał Dawid Witkowski. Zadowolony z wyniku i postawy swoich piłkarzy był na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Jacek Trzeciak: Uważam, że ten mecz w wykonaniu zarówno jednej, jak i drugiej drużyny był na dobrym, pierwszoligowym poziomie. Dwa zespoły, które chciały grać w piłkę i to było widać praktycznie przez cały mecz. Jeżeli chodzi o naszą drużynę to już nie pierwszy raz pokazali charakter. Pokazują, że potrafią grać w piłkę. Jeżeli się gra na ŁKS-ie i się remisuje to trzeba być bardzo zadowolonym i trzeba mieć pokorę do tego wszystkiego. Pokazaliśmy, że mimo ciężkich sytuacji, grając na drużynie, która jest top tej ligi, jeżeli remisujemy po dobrym, otwartym meczu, to trzeba być bardzo zadowolonym.

GKS ma na koncie 4 punkty i jest na 12. miejscu w tabeli 1 ligi. W najbliższą sobotę (21.08.) zagra u siebie z Resovią Rzeszów.

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)

1:0 – Stipe Jurić 13’
2:0 – Pirulo 52’
2:1 – Daniel Feruga 66’
2:2 – Dawid Witkowski 82’ (rzut karny)

ŁKS Łódź: 99. Dawid Arndt – 26. Bartosz Szeliga, 5. Maciej Dąbrowski (13, 2. Jan Sobociński), 88. Adam Marciniak, 3. Adrian Klimczak, 29. Maksymilian Rozwandowicz (63, 24. Jakub Tosik), 20. Pirulo, 19. Michał Trąbka, 7. Mikkel Rygaard (63, 6. Maciej Wolski), 11. Javi Moreno (75, 17. Piotr Gryszkiewicz), 98. Stipe Jurić (75, 37. Piotr Janczukowicz).

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy (k), 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (87, 44. Wojciech Mazurowski), 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda (56, 30. Łukasz Zejdler), 23. Konrad Handzlik (56, 20. Daniel Feruga), 32. Grzegorz Gulczyński (56, 21. Adrian Balboa), 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin (63, 4. Szymon Zalewski).

Żółte kartki: Rozwandowicz, Trąbka, Szeliga, Klimczak, Tosik, Sobociński (ŁKS) oraz Handzlik, Słodowy, Mazurowski (GKS).