Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarze GKS-u Jastrzębie żegnają się z I ligą. To pewne, choć zostały jeszcze trzy kolejki sezonu

Facebook Twitter

Choć do zakończenia sezonu zostały jeszcze trzy kolejki spotkań już wiadomo, że jastrzębianie opuszczają szeregi pierwszoligowców. Przysłowiowym gwoździem do trumny była dzisiejsza (1.05.) przegrana 1:3 z Odrą Opole. Jastrzębianie zaczęli mecz źle, gola stracili już w pierwszej minucie spotkania.

Na boisku przeważali goście, którzy potwierdzili to kolejnymi dwoma strzelonymi bramkami

Honorowego gola dla gospodarzy zdobył tuż przed końcem spotkania, wykorzystując rzut karny Daniel Stanclik.

Odra wygrała mecz zasłużenie

– mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Grzegorz Kurdziel: W piłce nożnej najważniejszy jest mental, jeżeli w 30s. straciliśmy bramkę, to nie byliśmy w stanie się podnieść. To była ostatnia sytuacja w meczu, o której mogę porozmawiać. Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo Odry. Ta drużyna udowodniła, że wtedy kiedy były jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie potrafili się bić na boisku, dzisiaj niestety wszyscy spuściliśmy głowy. (…) Zasłużyliśmy na gwizdy, przyjmuję je, biorę tę odpowiedzialność na siebie.

Ta przegrana niestety przekreśliła do końca nasze szanse na utrzymanie

– mówił ukraiński pomocnik GKS-u:

Farid Ali: Matematycznie mieliśmy jakieś szanse, chcieliśmy powalczyć o wygraną. Zaskoczenie, nie wiem jak to się wydarzyło. Straciliśmy szybko bramkę. Mentale popadały, chcieliśmy ze sobą walczyć, ale byliśmy bezsilni. Szkoda, że spadamy, każdy jest rozczarowany. Ja pierwszy raz spadam. Trzeba dograć ten sezon, dla siebie, dla drużyny. Zabrakło nam pewności siebie. Trzeba wygrywać mecze, żeby łapać pewność, a my ich nie wygrywaliśmy. (…) Końcówka jest rozczarowująca.

Także trener Kurdziel analizował przyczyny słabego sezonu i spadku:

Grzegorz Kurdziel: Nie spadliśmy dzisiejszym meczem, myślę, że były inne mecze, które były decydujące. To była Resovia Rzeszów, kiedy zagraliśmy słabo i Zagłębie Sosnowiec. Innych meczów się nie wstydzę, bo ten zespół w każdym z tych meczów próbował walczyć o zwycięstwo. (…) Nasza postawa w tamtych meczach nie była dobra, dlatego tamte mecze przegraliśmy jedną bramką, to działa tak, że mental spadł. To ma znaczenie w piłce. Ja nie uważam, że Ci zawodnicy posiadają złe umiejętności, oni nie są ani lepsi od tych zawodników z 1 ligi, ani dużo gorsi. Mają przed sobą przyszłość. Ja bardzo wierzę w tych zawodników, chociaż oni dzisiaj nie wierzyli sami w siebie.

Szkoda tego sezonu, znów zagramy w II lidze

– wzdychali kibice GKS-u Jastrzębie:

Mimo spadku, zespół GKS-u chce w ostatnich trzech meczach sezonu zaprezentować się swoim kibicom z dobrej strony. Przed drużyną teraz prestiżowy mecz, wyjazdowe derbowe spotkanie z GKS-em Katowice (7.05.).

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj