Piłkarze obrzucani butelkami w meczu Albania-Polska. Dobry występ profesora Glika

Mecz Albania-Polska w Tiranie zawieszony, powodem był incydent do jakiego doszło tuż po 77. minucie i strzeleniu gola przez Karola Świderskiego dla reprezentacji Polski. W stronę piłkarzy poleciały butelki.

Po 77. minucie i strzeleniu gola przez Karola Świderskiego niespokojnie się zrobiło na trybunach stadionu w Tiranie. Oburzenie kibiców Albanii skutkowało zachowaniami zagrażającymi bezpieczeństwu zawodników i całego meczu. Polscy piłkarze zostali obrzucani butelkami. Sędzia przerwał spotkanie.

W meczu wyróżniał się Kamil Glik, którego postawa przyczyniła się do zwycięstwa całej reprezentacji.

Kamil Glik: Dzień dobry Wszystkim. Czekacie już na nas zapewne, będziemy walczyć od początku do końca – przyjechaliśmy tu wygrać

-pisał kilka godzin przed meczem Kamil Glik w swoich mediach społecznościowych.

Kamil Glik: Dziękujemy, jak zawsze byliście z nami

– skomentował na Facebooku Kamil Glik.

Tak po spotkaniu wypowiadał Paulo Sousa, trener kadry.

Paulo Sousa: To tak jak przed meczem z Anglią to są wszystko kluczowe mecze […] Musimy zdobywać punkty i wygrywać […] Wiemy że to był trudny mecz […] Boisko jest tutaj zupełnie inne, trzeba się było do tego przyzwyczaić […] Musieliśmy być bardzo skoncentrowani, cały zespół musiał utrzymać koncentrację

-mówił w TVP Sport Paulo Sousa.

Robert Lewandowski: […] Faktycznie po tej strzelonej bramce nie tylko pełne butelki leciały i faktycznie było trochę niebezpiecznie, ale wróciliśmy do gry i dokończyliśmy to spotkanie […]  Wiedzieliśmy, że sędzia nie zakończy tego spotkania i wrócimy do gry. Strzeliliśmy bramkę i tak naprawdę około 13-14 minut zostało do rozegrania tego spotkania, więc pewnie była to ciężka decyzja dla sędziego. Dzisiaj strzeliliśmy bramkę, teoretycznie mecz mieliśmy pod kontrolą. Może faktycznie można mówić, że był taki minimalizm z naszej strony, ale  zadanie jest wykonane, mamy trzy punkty i wracamy do Polski

-mówił tuż po meczy Robert Lewandowski. Wspomniał także, że mogło być więcej działań w ofensywie, po których pojawiłoby się więcej okazji do strzelania kolejnych bramek.

Robert Lewandowski: Ważne, zespołowe zwycięstwo

-napisał w mediach społecznościowy kapitan drużyny.

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 Reprezentacja Polski jest na drugim miejscu tabeli grupy I. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze: 12 listopada na wyjeździe z Andorą, trzy dni później starcie z Węgrami na PGE Narodowym.