Piłkarze ROW-u Rybnik wygrali pod wodzą nowego trenera. W Jastrzębiu-Zdroju remis

Prowadzeni przez dotychczasowego drugiego szkoleniowca zespołu, Rolanda Buchałę rybniczanie pokonali na wyjeździe faworyzowany GKS Bełchatów 2:1. Dla GKS-u, który jest jednym z kandydatów do awansu do pierwszej ligi, była to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie meczu, ale jeszcze przed przerwą ROW wyrównał po golu obrońcy, Dawida Bobera. W 50. minucie ten sam zawodnik strzelił drugą, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla swojego zespołu. ROW ma 11 punktów i awansował na 12. miejsce w tabeli II ligi.

Dodajmy, że drugi nasz drugoligowiec GKS Jastrzębie tym razem zremisował swój mecz 1:1 z Wisłą Puławy. Jastrzębianie zajmują trzecie miejsce w tabeli. W piątek (29.09.) ROW będzie podejmował u siebie Gwardię Koszalin, jastrzębianie zagrają dwa dni później (1.10.) na wyjeździe z wiceliderem, Radomiakiem Radom.

GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1)
Bramki: Piotr Giel (30.) – Dawid Bober (42., 50.)

ROW 1964: Kacper Rosa – Robert Tkocz (90. Krotofil), Dawid Bober, Szymon Jary, Dawid Gojny – Dawid Kalisz, Mariusz Zganiacz, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek (90. Spratek), Krzysztof Koch – Sebastian Musiolik (75. Przemysław Brychlik).

Bełchatów: Arkadiusz Moczadło – Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Paweł Wojowski (71. M. Ciarkowski) – Bartłomiej Bartosiak (58. Ł. Pietroń), Patryk Rachwał, Patryk Janasik, Dawid Flaszka (58. M. Garuch), Émile Thiakane – Piotr Giel.