Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera: Idziemy do sądu i będziemy walczyć o swoje

Facebook Twitter

Idziemy do sądu i będziemy walczyć o swoje - zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90, prezydent Rybnika Piotr Kuczera odnosząc się do uchylenia przez wojewodę śląskiego uchwały Rady Miasta Rybnika w sprawie kopalni Paruszowiec.

Przypomnijmy, radni chcąc zablokować w przyszłości tę inwestycję, wprowadzili zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta. To spotkało się z odrzuceniem przez wojewodę tych zapisów, który uznał je za niezgodne z prawem.

Muszę stać po stronie prawa

– mówił tydzień temu w porannej rozmowie w Radiu 90 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Racja jest po naszej stronie – odpowiada dziś prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Powstało wrażenie, że ta uchwała jest niezgodna z prawem. Tak absolutnie nie jest. Służby prawne Urzędu Miasta wykazują, że jeżeli pan wojewoda chciał w pewnym obszarze tę uchwałę unieważnić, to nie musiał tego robić w całości. Idziemy do sądu i będziemy walczyć o swoje. Jesteśmy przekonani do swojej racji. Jesteśmy przekonani, że trzeba bronić racji społecznych, zrobimy wszystko, aby ta kopalnia nie powstała. Musimy na początku dać jasny sygnał, że nie ma akceptacji. Ta uchwała po to powstała, myśmy tego nie ukrywali, jaki jest cel tej uchwały, będziemy dowodzić swoich racji w sądzie.

Sprawa trafi teraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj