Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera w Radiu 90: Do kontrapasów i dróg rowerowych trzeba się przyzwyczaić

Facebook Twitter

Mimo krytyki wielu kierowców, jak i samych rowerzystów nie będzie zmiany polityki rowerowej w Rybniku.

Jak już wiecie z wiadomości Radia 90 rybniccy urzędnicy znaleźli się w ogniu krytyki po spotkaniu w tej sprawie z użytkownikami dróg. Do kontrapasów i dróg rowerowych trzeba się przyzwyczaić – podkreślał w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Na pewno jest obawa przed zmianą i to w wielu wypowiedziach wybrzmiało. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Patrzymy co się sprawdza, co nie. Pytanie, czy to musi być zaangażowanie w likwidację kontra pasów, czy należy inaczej przestawić ruch samochodowy, który zawsze będzie ruchem większościowym. Te prace na żywym organizmie będą analizowane, będą trwały. Ale na dzień dzisiejszy chcielibyśmy te innowacje wprowadzić, przy pewnym oporze społecznym, zdaję sobie z tego sprawę. 

Prezydent Kuczera w porannej rozmowie w Radio 90 powoływał się na dane europejskich krajów, gdzie konsekwentna polityka rowerowa dała efekty po kilku latach. Bo dziś faktycznie w Rybniku nie ma zbyt wielu rowerzystów chętnych do korzystania z kontrapasów w centrum miasta:

Jeśli w dzielnicy nie ma basenu, nie będzie wielu pływaków. Jak się buduje basen, to znajdą się i ci, którzy chcą pływać. Tak samo jest ze ścieżkami rowerowymi. Do tego będziemy dojrzewać. Rowerzyści będą coraz częstszym uczestnikiem tego ruchu, nie tylko w postaci rekreacji, ale i ruchu codziennego. O tym jestem przekonany, na pewno akcje informacyjne przed nami. W ciągu marca, kwietnia, maja powinniśmy dużo o tym mówić, w jaki sposób się poruszać. I zachęcać.

A cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj