Piotr Kuczera wicemistrzem Europy! To największy sukces w karierze rybnickiego judoki

Na rozgrywanych w Sofii Mistrzostwach Europy Piotr Kuczera sięgnął po srebrny medal. Startujący w wadze do 100 kilogramów zawodnik klubu Kejza Team Rybnik szedł przez turniej "jak burza".

FB European Judo Union

W drodze do finałów pokonał między innymi dwóch mistrzów świata, numer 1 światowego rankingu, Portugalczyka Jorge Fonsecę i Hiszpana Nikoloza Sherazadishvili. W walce o finał, po wyczerpującym pojedynku wygrał ze Szwajcarem Danielem Eichem. O złoto Kuczera walczył z Holendrem Michaelem Korrelem, przegrał dopiero w doliczonym czasie.

Srebro Mistrzostw Europy to największy sukces w karierze rybniczanina

Jego klubowym trenerem jest Artur Kejza, a w reprezentacji prowadzi go nowy trener męskiej kadry Polski, Azer Rashad Hasanov. Dodajmy, że nie powiodło się tym razem startującej na mistrzostwach zawodniczce Polonii Rybnik Julii Kowalczyk, która przegrała swoją pierwszą walkę i odpadła z dalszej rywalizacji.