Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Świderski nie poprowadzi w tym sezonie żużlowców z Rybnika

Facebook Twitter

W poniedziałek (17.02.) PGG ROW Rybnik poinformował, że współpraca z trenerem została zakończona. Dlaczego?

Tak naprawdę do końca nie wiadomo dlaczego umowa została rozwiązana. Zarząd klubu pisze w oświadczeniu na swojej stronie, że:

Decyzja (…) jest podyktowana brakiem porozumienia w szczegółowych kwestiach związanych z zapisami w umowie pomiędzy klubem i Piotrem Świderskim.

Obie strony zapewniają, że nie chodziło także o kwestie finansowe. Rozpoczęły się spekulacje, że związane jest to z ogłoszeniem przez Grega Hanckoka zakończenia kariery. Przypomnijmy: Amerykanin, miał podpisany z klubem tak zwany kontrakt warszawski, zdecydował się jednak poświęcić rodzinie i nie wystartuje w zespole z Rybnika. W mediach społecznościowych Piotr Świderski zaprzecza jednak, że chodziło o skład zespołu, według niego nie miało to znaczenia, a problemem były zapisy w umowie, których usunięcia domagał się szkoleniowiec, a na co nie zgodziły się władze klubu.

www.facebook.com/KS.ROW.Rybnik

Na forach kibice żartują – choć wcale nie jest im do śmiechu – że Świderski odchodzi niepokonany. Zespół objął w listopadzie ubiegłego roku, pod jego wodzą drużyna nie rozegrała żadnego meczu. Kto go zastąpi? Władze klubu mają podać nazwisko nowego szkoleniowca 1 marca.

Pełne oświadczenie klubu PGG ROW Rybnik:

Zarząd klubu ROW Rybnik SA zdecydował o zakończeniu współpracy z trenerem Piotrem Świderskim. Decyzja została podjęta po długich rozmowach ze szkoleniowcem i jest podyktowana brakiem porozumienia w szczegółowych kwestiach związanych z zapisami w umowie pomiędzy klubem i Piotrem Świderskim. Dodajmy jednak, że nie było między nami rozbieżności w kwestiach finansowych, które na etapie negocjacji stanowią zazwyczaj największy problem.

Jednocześnie informujemy, że decyzja ta nie wpłynie w żaden sposób na tok przygotowań naszych zawodników do sezonu 2020. Zajęcia prowadzone są zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem przez trenerów zajmujących się przygotowaniem ogólnorozwojowym.

Nazwisko nowego szkoleniowca PGG ROW Rybnik podamy 1 marca.

Krzysztof Mrozek, prezes zarządu ROW Rybnik SA
Maciej Kołodziejczyk, z-ca prezesa zarządu ROW Rybnik SA

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj