Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Żurawik z Raciborza i Igor Fojcik z Rybnika wystąpili w Ninja Warrior Polska. Jak im poszło?

Facebook Twitter

We wtorek (08.03.) mieliśmy okazję zobaczyć występy Piotra Żurawika z Raciborza i Igora Fojcika z Rybnika w Ninja Warrior Polska, popularnym programie telewizyjnym emitowanym w Polsacie. Jak poszło zawodnikom z naszego regionu?

Fot. facebook.com/ninjawarriorpl / Polsat

Rozmawialiśmy z Piotrem Żurawikiem z Raciborza.

Piotr Żurawik: Przeszedłem w torze kwalifikacyjnym przez wszystkie przeszkody i niestety poległem na krzywej ścianie. Myślałem, że to będzie dla mnie najprostsze, a okazało się najtrudniejsze. Może to przez moment rozluźnienia, brak obycia, techniki, z tego też względu, że ja tego nie trenuję i się tym nie zajmuje. Zrobiłem to bardziej dla zabawy, chciałem się też sprawdzić.

Radio 90: Przygotowywałeś się do udziału w tym programie?

Piotr Żurawik: Nie, ja jestem cały czas aktywny fizycznie, prowadzę zajęcia sportowe.

Radio 90: Ilem masz lat?

Piotr Żurawik: Skończę 33 lata.

Radio 90: Jak oceniasz program Ninja Warrior Polska?

Piotr Żurawik: Warto wziąć w nim udział. Jak stanąłem przy tych przeszkodach, to zupełnie inaczej to wygląda, ni jak się w telewizji z boku ogląda. Pojawia się też stres. To fajne przeżycie, cieszę się, że mogłem tam być. Polecam każdemu, aby spróbował.

Radio 90: Mieszkasz w Raciborzu?

Piotr Żurawik: Tak, mieszkam w Raciborzu, ale pochodzę z Pomorza. Jako medalista mistrzostw Polski przyjechałem tu lata temu do internatu, do szkoły zapasów i zostałem jako trener i nauczyciel.

Radio 90: Cym się zajmujesz zawodowo?

Piotr Żurawik: Jestem trenerem przygotowania motorycznego, zajmuję się sportowcami. Prowadzę także utytułowanych sportowców z Rybnika m. in. Piotra Kuczerę, olimpijczyka w walkach judo, Dominika Cinala z Czerwionki-Leszczyn, medalistę mistrzostw Polski i Europy w muay thai, Dominikę Filec z Jastrzębia-Zdroju, aktualną brązową medalistkę mistrzostw Europy w muay thai. Trenuję też zapaśników z Raciborza, prowadzę kadrę narodową, odpowiadając za przygotowanie motoryczne Tadeusza Michalika, brązowego medalistę olimpijskiego z Tokio. Jestem trenerem zapasów w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Jestem również wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, prowadzę też swój klub sportowy.

Radio 90: Sukcesy sportowców, których trenujesz, są także Twoimi sukcesami.

Piotr Żurawik: Można tak powiedzieć. Cieszę się, że mogę pomagać sportowcom, spełniać ich marzenia, że mogą startować na igrzyskach olimpijskich. Ja też jestem sportowcem, jednak moją aktywną przygodę przerwała kontuzja. Teraz mogę poświęcić się nauce i pomagam sportowcom w realizacji ich marzeń.

Radio 90: Zamierzasz startować w kolejnych edycja Ninja Warrior Polska?

Piotr Żurawik: Może jak będzie taka okazja, ale bardziej marzy mi się, żeby któryś z moich podopiecznych wystartował i coś wywalczył.

W drugim odcinku 5. edycji Ninja Warrior Polska mogliśmy zobaczyć także Igora Fojcika z Rybnika. Dodajmy, że jest on zwycięzcą poprzedniej 4. edycji programu.

To był kolejny jego udany występ i otrzymując tzw. złoty bilet, dostał się do ścisłego finału.

Występ Igora Fojcika w programie:

Zdobycie :złotej karty”:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj