Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Żyła w Radiu 90! Brązowy medalista o emocjach związanych z ostatnimi zawodami

Facebook Twitter

Piotr Żyła wrócił na kilka dni do rodzinnej miejscowości. Skoczek Wisły Ustronianki zdobył wraz z kolegami brązowy medal w drużynowym konkursie na Mistrzostwach Świata we włoskim Val di Fiemme. Polacy skakali rewelacyjnie i ostatecznie wylądowali na trzecim stopniu podium!

Tych Mistrzostw Świata w skokach narciarskich długo nie zapomną wszyscy skoczkowie. To z powodu zamieszania, jakie powstało podczas podliczania punktów. Okazało się bowiem, że sędziowie pomylili się i przyznali jednemu z norweskich skoczków notę większą, niż powinien on otrzymać. Sędziowie przeoczyli bowiem fakt, że Norweg skakał z dłuższego najazdu. Pomyłkę zauważył Thomas Morgenstern, wyniki zweryfikowano raz jeszcze i brązowy medal trafił do Polaków. Chwile po konkursie były dla nas bardzo trudne – mówi Piotr Żyła:

Zdobyty drużynowo brązowy medal Mistrzostw Świata zostanie umieszczony na specjalnym miejscu w domu skoczka:

Piotr Żyła narzeka na brak czasu, jednak, na całe szczęście, spowodowane jest ono pozytywnym zamieszaniem:

Przed polskimi skoczkami do zakończenia sezonu jeszcze kilka zawodów Pucharu Świata. W przyszłym roku główny cel to Olimpiada w Soczi. Piotr Żyła studzi emocje:

Dodajmy, że Polacy udali się już do fińskiego Lahti, gdzie w najbliższy weekend (9-10.03.) odbędą się kolejne dwa konkursy Pucharu Świata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj