Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pirat drogowy zatrzymany przez grupę SPEED na autostradzie A4 [WIDEO]

Facebook Twitter

Pirat drogowy zatrzymany na A4 przez grupę SPEED. Policjanci na gliwickim odcinku autostrady zauważyli kierującego osobowym peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość i cały czas jechał lewym pasem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po pościgu i zatrzymaniu wyszły na jaw powody ucieczki drogowego pirata.

Fot. gliwice.policja.gov.pl

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, wchodzący w skład grupy SPEED, kontrolowali kierowców m.in. na śląskim odcinku autostrady A4. Zauważyli osobowego peugeota na angielskich tablicach, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie stosował się do obowiązku jazdy prawostronnej. Policyjna kamera zarejestrowała, że kierujący jechał z prędkością 141 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Mundurowi z autostradówki podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Kierujący peugeotem zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policyjny radiowóz i zaczął uciekać, najpierw samochodem, później pieszo. Policjanci ruszyli w pościg, w wyniku którego zatrzymali mężczyznę. Szybko wyszły wtedy na jaw przyczyny jego ucieczki.

37-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez gliwicki sąd. Zatrzymany był trzeźwy, ale badanie przeprowadzone na zawartość substancji odurzających dało wynik pozytywny. Ponadto przy mężczyźnie mundurowi znaleźli środki psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i próbę ucieczki, jazdę pod wpływem środków odurzających i posiadanie takich substancji oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyzna odpowie przed sądem.

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj