Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pitt i LaBeouf jesienią w thrillerze wojennym „Furia” [ZWIASTUN]

Facebook Twitter

D. Ayer, reżyser „Bogów ulicy”, sięgnął po materiał wojenny. Przez 62 dni zdjęciowe zrealizował „Furię”, obraz opowiadający historię jednego dnia na cztery tygodnie przed końcem II wojny światowej. Do ciężkich walk wysłał m.in. Brada Pitta i Shię LaBeoufa.

Ayer: Chciałem zrobić autentyczny i pełen realizmu film!

Głównym bohaterem filmu jest sierżant Wardaddy (Brad Pitt). Alianckie wojska właśnie rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia (Brad Pitt), otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga.

Punktem wyjścia dla twórców był schyłek wojny, kiedy toczyły się otwarte walki na wszystkich frontach. Ponieważ chcieli, żeby ich film był jak najbardziej realistyczny, skorzystali z lokalizacji, dających możliwość odwzorowania wydarzeń ale i wykorzystali prawdziwe mundury i pojazdy z czasów wojny. Zbiór rekwizytów z jakiego korzystano jest wyceniany na około 12 milionów dolarów a pojazdów na 7 milionów funtów. Obie kolekcje są w prywatnych rękach – Niemca i Brytyjczyka.

„FURIA” na ekranach polskich kin pojawi się jesienią 2014 – 24. października (termin premiery może ulec zmianie).

Reżyseria: David Ayer (“Bogowie ulicy”)

Obsada:

  • Brad Pitt („Bękarty wojny”, „Moneyball”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Fight Club”)
  • Shia LaBeouf („Nimfomanka”, „Transformers”)
  • Logan Lerman („Noe: Wybrany przez Boga”)
  • Michael Peña („Bogowie ulicy”)
  • Jon Berntha („Wilk z Wall Street”)

Gatunek: thriller, akcja, wojenny
Produkcja: USA 2014
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Amerykański czołg i załoga, która nie ma sobie równych.

Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga…

Furia – zwiastun

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj