Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

PKP PLK inwestuje w bezpieczeństwo podróżnych w Olzie

Zwiększy się bezpieczeństwo podróżnych na stacji kolejowej Olza. Wreszcie - mówią mieszkańcy. Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują wygodne dojścia do peronów na tej stacji, zastąpią dotychczasowe piesze przejście w poziomie szyn.

PKP PLK
Fot. Katarzyna Głowacka / plk-sa.pl

Szacowany czas czytania: 00:30

PKP PLK przymierza się do sporej inwestycji

Wartość całego zadania to 3 miliony złotych. Prace ruszają, najpierw wykonawca przygotuje teren i materiały, a następnie wybuduje fundamenty nowej drogi, która połączy peron 2 bezpośrednio z ul. Dworcową. Przebudowa obejmie również drogę prowadzącą na peron 1. W czasie wykonywanych prac stacja będzie dostępna dla podróżnych, a ruch pociągów prowadzony zgodnie z rozkładem jazdy. Zadanie realizowane jest w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2026”. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca tego roku.

Autor: Robert Krzyżaniak

REKLAMA