Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plac imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowa nazwa na mapie Jastrzębia

Facebook Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie uhonorowana w Jastrzębiu-Zdroju. Plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury uzyska jej nazwę. Kilka tygodni temu do magistratu wpłynęła petycja, by zasługi fundacji powołanej przez Jurka Owsiaka docenić, nadając jej nazwę jednemu z rond.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Zdecydowano, że najlepszym miejscem będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry. Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że plac przed kinem Centrum będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Propozycji było wiele. W opinii mojej i radnych lepszym miejscem dla tej nazwy będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry, koncerty, jarmarki świąteczne, miejsce pełne ludzi

– mówi prezydent Anna Hetman.

28 października radni zdecydowali, że plac przed kinem Centrum będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja zapadła podczas sesji Rady Miasta. To efekt porozumienia między radnymi, prezydent Anną Hetman i Esterą Woźniak-Prycelas, przedstawicielką komitetu mieszkańców, wnioskujących wcześniej by imieniem tym nazwać nowo powstałe rondo na ulicy Granicznej.

Jestem zadowolona z tego porozumienia, nigdy bym nie pomyślała, że plac w naszym mieście będzie nosił tę nazwę. Na początku byłam przeciwna tej propozycji. Przeprowadziłam wiele rozmów zarówno z radnym Jarosławem Potępą, jak i z panią prezydent. Po przemyśleniu sprawy muszę przyznać, że to lepszy pomysł. Plac jest bardziej „żywy” w świadomości mieszkańców niż rondo. Podjęłam taką decyzję, aby pokazać, że WOŚP nigdy nie powinno być powodem do konfliktów. Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali za tą nazwą podczas konsultacji dotyczących nazwy ronda

– mówi Estera Woźniak-Prycelas.

Decyzja o nazwie ronda jeszcze nie zapadła.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj