Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Placki ziemniaczane na cieszyńskim rynku! Kolejna odsłona smakowitej akcji

Facebook Twitter

Jutro (18.10.) na cieszyńskim rynku znów będzie można skosztować wyjątkowych placków. Wyjątkowych dlatego, że przygotowywać je będą podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. W menu zaplanowano placki na sucho, ze śmietaną czy beskidzkimi skwarkami (popularne wyrzoski).

Akcja rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00, datki będą przeznaczone na placówkę w Bażanowicach:

Mamy nadzieję na to, że powstanie tam ośrodek dla osób w każdym wieku – od urodzenia aż do starości i gdzie osoby dorosłe, po ukończeniu etapu edukacyjnego, będą zatrudniane na przykład w restauracji czy w kuchni. Mamy mnóstwo pomysłów, jak z tego miejsca, które teraz jest zrujnowane, zrobić na przykład piękną restaurację dla osób, które tam w pobliżu pracują.

– mówił nam w czasie jednej z ostatnich akcji na rynku w Cieszynie, terapeuta Bartłomiej Franek. Zgodnie z planem akcja potrwa do 17:00. Jak jednak uczy doświadczenie, w zeszłorocznej akcji pieczenia placków ziemniaczanych, „popyt” zaskoczył organizatorów. Mimo, że przygotowano placki ziemniaczane ze 150 kg ziemniaków, ostatni placek zszedł z blachy na pół godziny przed zakończeniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj