Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plan zagospodarowania nie zakłada budowy mieszkań. Kieca: „Chcemy na osiedlu Batory budować drogę”

Facebook Twitter

"Chcemy na osiedlu Batory budować drogę" - odpowiada na niepokoje mieszkańców i radnych Mieczysław Kieca prezydent Wodzisławia Śląskiego. Plan zagospodarowania przestrzennego i jego zmiany nie zakładają budowy mieszkań.

plan zagospodarowania

W porannej rozmowie Arkadiusza Żabki powrócił temat wycinki drzew w Rodzinnym Parku Rozrywki, by postawić tam bloki komunalne:

Mieczysław Kieca:  Ten proces, który jest obecnie związany ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, w ogóle nie mówi o tym, że mają być budowane mieszkania w tym terenie. Wyłożony plan zagospodarowania przestrzennego to jest korekta układu drogowego w tym terenie, częściowo zaproponowany, tak aby rozwiązać problemy mieszkańców związane z tym, że od lat zajmują bez umownie lub na umowach dzierżawy tereny, które są zajęte pod przyszły układ drogowy.

Radio 90: Czy dzisiaj Pan może powiedzieć, że nie będzie budowanych mieszkań?

Mieczysław Kieca:Ta procedura nie dotyczy budowy mieszkań. Tematu w ogóle w budżecie nie ma. Nie jest planowany. Nie są prowadzone żadne prace, nawet planistyczne, w tym zakresie.

Radio 90: Miasto się wycofało z tego pomysłu?

Mieczysław Kieca: Tak, bo mieszkańcy protestowali.

Obowiązujący plan zagospodarowania dopuszcza na tym terenie zabudowę wielo- i jednorodzinną. Przewiduje on budowę budynków 3-4 kondygnacyjnych. Te inwestycje może prowadzić prywatny inwestor:

A cała rozmowa do zobaczenia na radio90.pl

Plan zagospodarowania przestrzennego: Wodzisław: Chcą budować mieszkania komunalne przy Batorym. Mieszkańcy mówią NIE i chcą ochronić tereny zielone

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj