Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Planujesz ferie? Oto propozycje zimowych kurtek męskich [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kurtka zimowa męska jest jednym z najważniejszych elementów garderoby o tej porze roku. Chcąc maksymalnie wykorzystać czas na śniegu, musisz wybrać dobrze. Czy wiesz, w co się ubrać na narty i sporty zimowe tej zimy? Podpowiadamy.

Cieplej nie znaczy lepiej

Pamiętaj, że w przypadku aktywności (np. jazdy na nartach), cieplej wcale nie znaczy lepiej. Jeśli jednak planujesz spokojne spacery krajoznawcze, najlepiej będzie, gdy wybierzesz dla siebie coś bardziej izolującego. Szukając więc najlepszej dla siebie kurtki zimowej męskiej, zastanów się, ile energii zużyjesz na swoją aktywność, w jak chłodnym otoczeniu będziesz przebywał oraz czy będziesz pozostawał nieruchomy przez dłuższy czas. Sklepy internetowe jak, chociażby Denley oferują wiele modeli kurtek zimowych, które są przeznaczone do różnych rodzajów aktywności i występują w wielu stylach – https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-zimowe-360.html. Może warto wybrać kurtkę bomberkę, ponadczasową parkę lub puchówkę w militarnym stylu? Męskie wojskowe kurtki zimowe to element garderoby, który się nie starzeje!

Zabawa na śniegu

Jeśli należysz do tych mężczyzn, którzy cieszą się śniegiem w stosunkowo spokojnym tempie, potrzebujesz dobrej, uniwersalnej kurtki zimowej, która powstrzyma zimno i wyreguluje temperaturę. W sytuacjach, gdy sam nie wytwarzasz wystarczająco dużo ciepła, aby utrzymać komfortową dla twojego ciała temperaturę, będziesz potrzebował dodatkowej pomocy. Poszukaj więc izolacji – najlepiej syntetycznej – która nie zbryli się i nie zamoknie na śniegu. Izolacja z syntetycznego wypełnienia w tym przypadku pod wieloma względami przewyższa naturalny kaczy lub gęsi puch, ponieważ te ostatnie – w przypadku zamoknięcia – zupełnie tracą swoje właściwości termiczne, czego nie można powiedzieć o włóknach syntetycznych. Kurtki zimowe męskie sportowe z wypełnieniem poliestrowym można prać w domowej pralce i suszyć w warunkach domowych.

Męska parka to przykład kurtki uniwersalnej

Na stoku

Największym błędem, jaki możesz popełnić przy wyborze kurtki męskiej narciarskiej, jest założenie, że im cieplejszy model, tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Jazda na nartach – owszem – odbywa się w niskich temperaturach, ale temperatura ciała wraz z wysiłkiem szybko wzrasta. Twoja kurtka musi być w stanie skutecznie radzić sobie z obiema skrajności. Ponieważ będziesz siedział nieruchomo na wyciągu narciarskim w zimnym wietrze, potrzebujesz ciepłej kurtki z lekką, wodoodporną izolacją. Choć będziesz też rozgrzewał się, zjeżdżając na nartach – przyda się coś oddychającego, w czym nie będziesz się przegrzewać i pocić. Temu problemowi łatwo zaradzić, zakładając kilka lekkich warstw, które możesz dodawać lub zdejmować według potrzeb. Innymi kluczowymi elementami, których należy szukać w dobrych kurtkach narciarskich, jest odpinany kaptur. Kurtki zimowe męskie z kapturem skutecznie chronią przed nieprzyjemnym zimnem i wiatrem.

Sportowe kurtki narciarskie zapobiegają przegrzewaniu podczas aktywności

Sporty biegowe

W przypadku szybkich sportów np. narciarstwa biegowego najbardziej liczy się wydajność i oddychalność kurtki, ponieważ aktywność zaczynasz w mroźnych warunkach, ale wraz z upływem czasu ciało się rozgrzewa. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się system warstwowy („na cebulkę”). Ubierz cienkie warstwy podstawowe i pośrednie oraz wybierz wysoce oddychającą warstwę typu shell, którą możesz stosować zarówno jako warstwę pośrednią, jak i wierzchnią. Idealnie w tej roli sprawdzą się kurtki zimowe softshellowe męskie bez kaptura lub z odpinanym kapturem.

Wodoodporna kurtka blokuje podmuchy wiatru i chroni przed mokrym śniegiem. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Paski regulacyjne na mankietach pomagają, nie dopuszczają zimnych podmuchów, a klejone szwy chronią ciało przed wilgocią i wodą, zwiększając komfort w trudnych warunkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022