Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plany przebudowy sieci dróg w rejonie ulicy Piaskowej w Raciborzu

Facebook Twitter

O planach przebudowy dworca kolejowego i infrastruktury wokół rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. PKP jest na etapie projektowania przebudowy infrastruktury kolejowej, drogowej, sieciowej ul. Piaskowej, Kolejowej i Placu Dworcowego w obrębie wiaduktu kolejowego na ul. Piaskowej w Raciborzu.

www.powiatraciborski.pl

Ponieważ na pewnym etapie trzeba będzie wyremontować drogi powiatowe i gminne, chcemy się do tego odpowiednio przygotować, dlatego wyszliśmy z inicjatywą takiego spotkania

– mówi Monika Mużelak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu:

Wiemy, że jest taki zamiar w Raciborzu, tym zamiarem jest przebudowa linii kolejowej od Chałupek przez Racibórz w kierunku Kędzierzyna, inna jednostka PKP prowadzi przebudowę dworca i spotkanie to miało na celu zobrazowanie nam jak się projektuje, co się projektuje, jakie są wizje techniczne. Dlatego, że w pobliżu linii kolejowej znajduje się sieć dróg gminnych i powiatowa. Żeby to stanowiło spójną komunikacyjnie całość. Już wyprzedzająco chcieliśmy wiedzieć jak to będzie, żeby się nie okazało, że te projekty się rozjadą.

Do przebudowy sieci dróg w rejonie ulicy Piaskowej jeszcze daleka droga – zaznacza Monika Mużelak:

Kolej jest pierwsza, to się dzieje, to się projektuje, inwestor czyli PKP wyłonił wykonawcę projektanta (…), my jako drogowcy gminni i powiatowi mamy swoje potrzeby i pewne plany w stosunku do swoich dróg. Realizacja zadań jest odległa, bo to są duże zadania i potrzebne są duże pieniądze, ale wiedząc, ze kolej już działa, chcieliśmy poznać co jest zakresem, żeby to stanowiło spójna całośc w przyszłości.

PKP zapowiedziało, że wiadukt na ulicy Piaskowej w Raciborzu zostanie rozebrany, w jego miejsce powstanie nowy obiekt, o mocniejszej konstrukcji. Przebudowa planowana jest jednak nie wcześniej niż w 2023 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj