Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Platformy edukacyjne rozwiązaniem na czas zamkniętych szkół

Facebook Twitter

Szkoły zamknięte, ale można uczyć się na platformach edukacyjnych.

Do tej pory siedem szkół zawodowych mogło z nich korzystać. Teraz w związku z kryzysową sytuacją z koronawirusem platformy będą udostępnione za darmo dla wszystkich chętnych, bo wkrótce uczniów czekają egzaminy zawodowe. Mówi Szymon Konkol, rybniczanin administrator platformy:

Postanowiliśmy z dyrektorami tych placówek udostępnić to w tej sytuacji dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Ta inicjatywa głównie została podyktowana tym, że zbliża nam się okres egzaminów zawodowych, między innymi tzw. kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Obawiamy się, że uczniowie nie będą w stanie się przygotować tak, jakby to mogli zrobić podczas zajęć stacjonarnych dlatego ta oferta, która umożliwi im nadrobienie zaległości, lub wyprzedzenie materiału właśnie przez samodzielną pracę w domu bądź w dowolnym praktycznie miejscu.

Na platformach można się kształcić aż w 70 zawodach

– podkreśla Szymon Konkol:

Praktycznie są to wszystkie zawody, które są najbardziej popularne w Polsce. Są to zawody do wszystkich branż, począwszy od branży medycznej, budowlanej, mechanicznej, spożywczej, budowlanej. Praktycznie wszystkie branże zawodowe mają tutaj swoje materiały, które umożliwiają samodzielną naukę, bądź uzupełnianie braków.

Szczegóły na ten temat znajdziecie pod linkiem: epodreczniki-zawodowe.blogspot.com

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj