Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Plaża Open w Rybniku za nami [FOTO]

Facebook Twitter

Zacięte mecze, dobra zabawa, ale także burze, które przerywały rywalizację. Tak wyglądała Plaża Open w Rybniku. Już po raz 6. siatkarze i siatkarki plażowe zjawili się na kąpielisku Ruda. Trzydniowe zawody jak zawsze były emocjonujące, w niedzielę (21.07.) poznaliśmy zwycięzców.

Wśród kobiet zwyciężyła para Agnieszka Adamek/Izabela Błasiak. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Ich mecz zakończył się już w pierwszym secie, po kontuzji, jaką odniósł jeden z przeciwników, Michał Kądzioła- spotkanie przerwano:

No niestety się takie rzeczy zdarzają. Liczymy na to, że Michał szybko wróci do zdrowia i za tydzień będzie mógł zagrać w Białymstoku, aczkolwiek wciąż potwierdzamy dobrą formę, bo od ponad trzech lat nie spadliśmy z podium, więc równie mocno cieszymy się z tego zwycięstwa. 

Dwa turnieje, dwa zwycięstwa. Tu jest w ogóle bardzo fajne miejsce, bo jest ładne kąpielisko Ruda, fajne boiska przygotowane tylko, że pogoda pokrzyżowała szyki, bo normalnie to są pełne trybuny na meczach i fajne miejsce, oby do tego miejsca można było wracać jak co roku.

Pomimo problemów pogodowych zadowolony był główny organizator zawodów, Marcin Strządała:

Ta pogoda nas tutaj troszkę zaskoczyła, ale finał kobiet odbył się w pięknej scenerii, słonecznej. Byli ludzie na trybunach, więc tak jak to było co roku. Finał mężczyzn był w trochę innej, pierwszy raz coś takiego nas spotkało. Dobrze, że nas spotkało w tej przerwie, a nie podczas np. finału mężczyzn, aczkolwiek finał mężczyzn ze względu na kontuzję wyglądał tak, że niestety jedna z par musiała zrezygnować z dalszej rywalizacji i szkoda, bo poziom był wysoki, wyrównany w tym meczu. Szósty raz faktycznie jesteśmy w Rybniku. Komfortowo się współpracuje szczególnie z miastem i z MOSiR-em, dobrze się tutaj czujemy, Rybnik jest nam bliski. Większość organizatorów Plaży Open jest właśnie stąd z regionu. 

Organizatorzy cyklu zapowiadają, że Plaża Open powróci za rok do Rybnika po raz siódmy.

Zobacz naszą relacje LIVE prosto z Plaży Open:

Plaża Open w Rybniku [LIVE]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj