StartKultura

CH Plaza: Eksperymentarium już dostępne!

Do dyspozycji zwiedzających będzie prawie dwadzieścia interaktywnych maszyn, m.in. kilkanaście złudzeń optycznych, z których kilka umieszczonych jest na specjalnych ruchomych kołach. Można będzie zobaczyć jak działa peryskop, poznać siłę dośrodkową na podstawie karuzeli, zobaczyć nieskończoną liczbę odbić w zwierciadłach nieskończoności, odkryć symfonię dźwięków, oraz poznać zasadę działania maszyny prostej i równi pochyłej.
W Eksperymentarium można także rozegrać magnetyczny mecz oraz zmierzyć się z magicznym labiryntem. Wyjątkowe urządzenia to Kołyska Newtona, w której użyto oryginalnych kul bilardowych, oraz proste urządzenie telekomunikacyjne, prezentujące zasadę rozchodzenia się dźwięków.

Dzieci poznaja między innymi: prawa optyki, kinetyki, magnetyzmu, dynamiki, akustyki i wielu innych.

Ponadto zaprezentowane zostanie profesjonalne dygestorium chemiczne w którym szaleni naukowcy przeprowadzać będą szereg doświadczeń z dziedziny chemii. Pokazy chemiczne będą się odbywać w soboty i niedziele, o każdej pełnej godzinie w godz. 14.00 – 19.00. Każdy z odwiedzających będzie mógł się dowiedzieć jak działa wulkan, co to jest „pasta słonia” oraz ile rzeczywiście jest wartości odżywczych w produktach spożywczych nabywanych w sklepach.

Zostaw komentarz