Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

CH Plaza: Eksperymentarium już dostępne!

Facebook Twitter

Eksperymentarium to mobilne centrum nauki, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić działanie sił fizycznych i zobaczyć jak wygląda nauka w praktyce. Centrum będzie dostępne w CH Rybnik Plaza, od soboty (01.06.) w godz. 10.00 - 20.00. Akcja zakończy się 16 czerwca.

Do dyspozycji zwiedzających będzie prawie dwadzieścia interaktywnych maszyn, m.in. kilkanaście złudzeń optycznych, z których kilka umieszczonych jest na specjalnych ruchomych kołach. Można będzie zobaczyć jak działa peryskop, poznać siłę dośrodkową na podstawie karuzeli, zobaczyć nieskończoną liczbę odbić w zwierciadłach nieskończoności, odkryć symfonię dźwięków, oraz poznać zasadę działania maszyny prostej i równi pochyłej.
W Eksperymentarium można także rozegrać magnetyczny mecz oraz zmierzyć się z magicznym labiryntem. Wyjątkowe urządzenia to Kołyska Newtona, w której użyto oryginalnych kul bilardowych, oraz proste urządzenie telekomunikacyjne, prezentujące zasadę rozchodzenia się dźwięków.

Dzieci poznaja między innymi: prawa optyki, kinetyki, magnetyzmu, dynamiki, akustyki i wielu innych.

Ponadto zaprezentowane zostanie profesjonalne dygestorium chemiczne w którym szaleni naukowcy przeprowadzać będą szereg doświadczeń z dziedziny chemii. Pokazy chemiczne będą się odbywać w soboty i niedziele, o każdej pełnej godzinie w godz. 14.00 – 19.00. Każdy z odwiedzających będzie mógł się dowiedzieć jak działa wulkan, co to jest „pasta słonia” oraz ile rzeczywiście jest wartości odżywczych w produktach spożywczych nabywanych w sklepach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020