Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plener malarski w Pielgrzymowicach. Dzisiaj finał wydarzenia

Facebook Twitter

Plener malarski dobiega końca, dziś (5.07.) wystawa podsumowująca tygodniowa prace dzieci i młodzieży. Już po raz 17. w Pawłowicach zorganizowano tego typu wakacyjne wydarzenie.

plener malarski
fot. pawlowice.pl

W zajęciach w gospodarstwie agroturystycznym w Pielgrzymowicach bierze udział 27 młodych artystów w wieku od 8 do 18 lat. Malują przede wszystkim pejzaże i przyrodę, ale mają dowolność w wyborze tematyki swoich prac. Podczas pleneru dzieci i młodzież poznają różne dziedziny sztuk plastycznych. W tym roku odbyły się tez krótkie zajęcia warsztatowe z ceramiki oraz pisania ikon.

Zwieńczeniem warsztatów jest wystawa poplenerowa, która odbędzie się już dziś (5.07.) o godz. 14:30 w gospodarstwie agroturystycznym przy ul. Cieszyńskiej 10 w Pielgrzymowicach.

Uczestnicy XVII Pleneru Malarskiego zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do zobaczenia efektów swojej pracy.
Tegoroczna, siedemnasta edycja pleneru malarskiego w Pielgrzymowicach rozpoczęła się w poniedziałek 1 lipca. Bierze w niej udział 27. młodych artystów z terenu gminy Pawłowice w wieku od 8 do 18 lat. Zajęcia odbywają się w gospodarstwie agroturystycznym Agro-Penkala w Pielgrzymowicach. Uczestnicy pod okiem malarki Tatiany Czech rozwijają swoje umiejętności artystyczne. Dodatkowym wsparciem są również opiekunki: Izabeli Pilis oraz Barbara Bazgier-Woźny. Uczestnicy malują przede wszystkim pejzaże i przyrodę, ale mają dowolność w wyborze tematyki swoich prac.

Podczas pleneru dzieci i młodzież poznają różne dziedziny sztuk plastycznych. W tym roku odbyły się krótkie zajęcia warsztatowe z ceramiki, które prowadziła pani Barbara. Uczestnicy pleneru poznali również tajniki pisania ikon, które odkryła przed nimi Iwona Rajwa z Bzia. Pani Iwona posiada certyfikat i jest słuchaczką Śląskiej Szkoły Ikonografii w Wodzisławiu Śląskim.

Plener malarski w Pielgrzymowicach

Oprócz codziennych zajęć malarskich zorganizowano także wycieczkę do Carbonarium w Jastrzębiu–Zdroju, gdzie uczniowie mogli zaczerpnąć inspiracji z nowoczesnych form sztuki i technologii.

Zwieńczeniem warsztatów jest wystawa poplenerowa, która odbędzie się już jutro, w piątek 5 lipca 2024 r. o godz. 14:30 w gospodarstwie agroturystycznym przy ul. Cieszyńskiej 10 w Pielgrzymowicach. Uczestnicy XVII Pleneru Malarskiego zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do zobaczenia efektów swojej pracy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalno –Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłowicach przy finansowym wsparciu z budżetu Gminy Pawłowice. Zadanie realizowane jest w ramach inicjatywy lokalnej.

Czytajt także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024