Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plenerowe koncerty w centrum Rybnika. Rynek pełen muzyki

Facebook Twitter

Rynek pełen muzyki- pod takim hasłem przez cały lipiec odbywać się będą koncerty w Rybniku. Na scenie na rynku pojawiać się będą artyści z całego regionu. "Chcemy spotkać się widzami w plenerze, po tym wielomiesięcznym zamknięciu"- zapowiada Michał Wojaczek dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej.

Michał Wojaczek: Pomysł się wziął stąd, że postanowiłem po tym okresie zamknięcia i reżimu sanitarnego, spotkać się z mieszkańcami Rybnika w plenerze, pomyśleliśmy, że rynek jest najlepszym do tego miejscem, tym bardziej, że w tym roku stoi tam wiele ogródków. Te koncerty będą więc miały taką naturalną publiczność, osoby siedzące w ogródkach będą mogły wysłuchać koncertów, które proponujemy. I muzyka operetkowa, folkowa, szanty, bluesowa, chcemy zaprezentować szeroki wachlarz artystów z naszego regionu, bo to są artyści związani z Rybnikiem, z subregionem, można powiedzieć z Krainą Górnej Odry.

Koncerty na rynku w Rybniku będą odbywać się w lipcu w soboty i niedziele od godziny 18.00. W sierpniu wiele wydarzeń na rybnickim kampusie.

Rynek pełen muzyki. Pierwsze koncerty

  • 3.07.2021, godz.18.00, Rynek Pełen Muzyki. Koncert zespołu Remedium

REMEDIUM Zespół wokalno-instrumentalny mający w swoim repertuarze piosenki z gatunku pop, gospel, soul, piosenka literacka. Działa od 2004r. w przy Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda” w Rybniku. Jego członkami są uczniowie szkół , studenci oraz osoby dorosłe. Zespół jak i jego soliści na swoim koncie ma wiele nagród, m.in. na F.P. Obcojęzycznej w Knurowie, w Konkursie Piosenki Poetyckiej „Jastrzębskie Śpiewanie”, Ogólnopolskim F.P. Filmowej i Musicalowej „FiM” w Żorach, , Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce, Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zespół Remedium nagrał dwie płyty – na 10-cio i 15-lecie zespołu. W 2019 roku Remedium reprezentował nasze miasto Rybnik na mitingu miast partnerskich w Francji w Saint Vallier. W sieci można też znaleźć teledyski do piosenek „Man in the mirror” , „Uwaga, uwaga” oraz koncerty on line.

  • 4.07.2021, godz.18.00. Rynek Pełen Muzyki. Koncert operetkowy z przebojami F. Lehara, I.Kalmana, J.Straussa, V.Montiego

W programie usłyszymy największe przeboje operetkowe Lehara, Kalmana, Straussa, Montiego. Wystąpią: Sabina Olbrich Szafraniec – sopran, Mieczysław Błaszczyk – tenor i prowadzenie koncertu oraz zespół instrumentalny w składzie: Grażyna Griner – instr. klawiszowy, Anna Matera – wiolonczela, Ewa Zając – skrzypce i Adam Zając – skrzypce.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj