StartSię dzieje W Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Plenerowe studio Radia 90. Zapraszamy na Wodzisławski Rajd Rowerowy [WIDEO]

Dziś (30.08.) Radio 90 rozbiło plenerowe studio przed budynkiem starostwa przy ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu, rozmawialiśmy, jak przygotować się do wyprawy na dwóch kółkach.

Wyjeżdżając na trasę, trzeba pamiętać o przygotowaniu swoich dwóch kółek. Warto zacząć od sprawdzenia ogumienia – przypomina Krzysztof Pawełek odpowiedzialny za serwisowanie rowerów w czasie Powiatowego Rajdu.

Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się po raz 21. Jak podkreśla Leszek Bizoń, starosta wodzisławski – powiat wciąż rozbudowuje trasy rowerowe.

-Do takiego środka transportu zachęcamy też naszych klientów – dodaje sekretarz powiatu Michał Lorek.

Przygotowanie roweru to jedno, a jak zadbać o swoją kondycję? Na początek swojej rowerowej przygody warto pamiętać o wygodnym siodełku – radzi Sławomir Szurek, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 4 w Rydułtowach i sportowiec-amator.

A plenerowe studio Radia 90 odwiedzali też amatorzy jazdy na rowerze. Otrzymali od nas gadżety Radia 90.

W trakcie rajdu o bezpieczeństwo uczestników dba policja. Jakich błędów rowerzyści powinni się wystrzegać? Wsiadając na rower, pamiętajcie o kaskach! – ostrzega Grzegorz Szolc z wydziału ruchu drogowego wodzisławskiej policji.

A przez dwadzieścia ostatnich edycji w Powiatowym Rajdzie Rowerowym udział wzięło 5 520 uczestników, którzy przejechali 732 kilometry. Najdłuższa trasa wyniosła 100 km.

Zostaw komentarz