Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Płot na drodze. Kłopoty na ulicy w Rybniku

Facebook Twitter

Jak dojedzie do nas karetka, straż pożarna czy śmieciarka? Pytają mieszkańcy ulicy Świętego Józefa w Rybniku, po tym jak jeden z mieszkańców ustawił na drodze drugie ogrodzenie. Postawił na swojej działce, bo miał do tego prawo, ale stoi to w konflikcie z planem zagospodarowania przestrzennego - przyznają rybniccy urzędnicy, którzy sprawę skierowali do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

W konflikt zaangażowała się także rybnicka policja, która na miejscu zastanawiała się jak rozwiązać problem. A jest on spory…

Zobacz jak to wygląda:

Co na Urząd Miasta w Rybniku? Agnieszka Skupień, rzeczniczka prezydenta Rybnika w piśmie skierowanym do naszej redakcji pisze między innymi:

Sąd Okręgowy orzekł, że odcinek 22 m2 należy do tego mieszkańca, dlatego też uznał, że skoro jest to jego własność to ogrodzi teren. Jednak od lat 60. droga istniała w tym miejscu, a od lat 80. otrzymała status drogi publicznej.

Korzystne orzeczenie sądowe nie zwalnia właściciela z przestrzegania prawa w tym prawa miejscowego jakim jest uchwała rady miasta dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego też Prezydent skierował wniosek do nadzoru budowlanego o zbadanie legalności zbudowanego ogrodzenia na ulicy św. Józefa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj