Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Plotkowisko” to jedna z propozycji, jaka padła na spotkaniu poświęconym projektowi Podwórko Boguszowice

Facebook Twitter

W tamtejszym domu kultury czekają na pomysły mieszkańców na inicjatywy, które mają rozruszać dzielnicę. Przypominamy ofertę, która wydaje się nie do odrzucenia: "ty dajesz pomysł, my kasę". Zainteresowanie mieszkańców projektem zaskoczyło pomysłodawców.

fot.pixabay.com

W Domu Kultury w Boguszowicach na spotkaniach pojawiało się naprawdę sporo osób już z konkretnymi propozycjami działań. Jednym z nich jest właśnie utworzenie „plotkowiska”, o którym, czyli miejsca, gdzie można wypić kawę i poplotkować :) Mieszkańcy Boguszowic w ogóle zwracali uwagę, że brakuje miejsc, przestrzeni do spędzania wolnego czasu, że osiedlowy park jest zaniedbany, a można by na przykład organizować tam pikniki.

Były też rozmowy o połączeniu pokoleń, dziadków i wnuków, by stworzyć im okazje do wspólnego działania. Teraz każdy może opisać swój pomysł na to, jak rozruszać boguszowickie podwórko i przynieść propozycję do domu kultury do 9 czerwca.

Najlepsze i najciekawsze zostaną wybrane i sfinansowane ze środków z Narodowego Centrum Kultury. Realizacja od ostatniego dnia lipca do 20 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021