Pniówek i ROW wygrywają

To była udana, 5. kolejka spotkań tego sezonu dla naszych trzecioligowców. ROW Rybnik i Pniówek Pawłowice wygrały swoje mecze. Zespół z Pawłowic podejmował wicelidera Foto-Higienę Gać i zwyciężył 2:1, choć trzy punkty zapewnił sobie dopiero w końcówce meczu.

W 92 minucie spotkania przy stanie 0:1 do bramki gości trafił Wojciech Caniboł, ten sam zawodnik dwie minuty później wykorzystał rzut karny i ze zwycięstwa cieszył się Pniówek. ROW pokonał natomiast Gwarek Tarnowskie Góry 3:2. Już w 25 minucie rybniczanie przegrywali 0:2, przed przerwą rzut karny dla ROW-u wykorzysta Dawid Plizga. W drugiej części spotkania gole dla zespołu z Rybnika zdobyli Marcin Wodecki i Ukrainiec Jarosław Baranśkyj. Ten pierwszy zadowolony był z wyniku, ale nie do końca z gry zespołu.

Ponownie było tak, jak w poprzednich meczach, że wychodziliśmy ospale, to trzeba zmienić. Musimy wyciągnąć wnioski. Uważam, że jeśli przegrywa się 2:0, to dziwne, żebyśmy nie wzięli się w garść. Potrafimy grać w piłkę, tylko trzeba to pokazać. Pokazaliśmy, że są te sytuacje, bo były w pierwszej połowie, mogliśmy zdobyć więcej bramek. Zdobyliśmy jedną, był karny. W drugiej połowie w szatni sobie powiedzieliśmy, że tak nie można i wzięliśmy wszystko w ręce.

Dzięki wygranym ROW awansował na czwarte miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi, a Pniówek na 10. Oba nasze zespoły zagrają teraz na wyjazdach (07.09.), ROW z rezerwami Miedzi Legnica, a Pniówek ze Ślęzą Wrocław.

ROW 1964 RYBNIK – Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:2)
0:1 Mateusz Mazurek 18’
0:2 Sebastian Pączko 24’
1:2 Dawid Plizga 34’ (rzut karny)
2:2 Marcin Wodecki 52’
3:2 Yaroslav Baranskyi 78’