Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pniówek i ROW wygrywają

Facebook Twitter

To była udana, 5. kolejka spotkań tego sezonu dla naszych trzecioligowców. ROW Rybnik i Pniówek Pawłowice wygrały swoje mecze. Zespół z Pawłowic podejmował wicelidera Foto-Higienę Gać i zwyciężył 2:1, choć trzy punkty zapewnił sobie dopiero w końcówce meczu.

fot. row1964rybnik.com

W 92 minucie spotkania przy stanie 0:1 do bramki gości trafił Wojciech Caniboł, ten sam zawodnik dwie minuty później wykorzystał rzut karny i ze zwycięstwa cieszył się Pniówek. ROW pokonał natomiast Gwarek Tarnowskie Góry 3:2. Już w 25 minucie rybniczanie przegrywali 0:2, przed przerwą rzut karny dla ROW-u wykorzysta Dawid Plizga. W drugiej części spotkania gole dla zespołu z Rybnika zdobyli Marcin Wodecki i Ukrainiec Jarosław Baranśkyj. Ten pierwszy zadowolony był z wyniku, ale nie do końca z gry zespołu.

Ponownie było tak, jak w poprzednich meczach, że wychodziliśmy ospale, to trzeba zmienić. Musimy wyciągnąć wnioski. Uważam, że jeśli przegrywa się 2:0, to dziwne, żebyśmy nie wzięli się w garść. Potrafimy grać w piłkę, tylko trzeba to pokazać. Pokazaliśmy, że są te sytuacje, bo były w pierwszej połowie, mogliśmy zdobyć więcej bramek. Zdobyliśmy jedną, był karny. W drugiej połowie w szatni sobie powiedzieliśmy, że tak nie można i wzięliśmy wszystko w ręce.

Dzięki wygranym ROW awansował na czwarte miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi, a Pniówek na 10. Oba nasze zespoły zagrają teraz na wyjazdach (07.09.), ROW z rezerwami Miedzi Legnica, a Pniówek ze Ślęzą Wrocław.

ROW 1964 RYBNIK – Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:2)
0:1 Mateusz Mazurek 18’
0:2 Sebastian Pączko 24’
1:2 Dawid Plizga 34’ (rzut karny)
2:2 Marcin Wodecki 52’
3:2 Yaroslav Baranskyi 78’

ROW 1964 Rybnik:
Aleksander Łubik – Bartosz Kunat, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła, Bartłomiej Polok, Szymon Jary, Kamil Spratek (90’ Dawid Niedźwiedzki) , Radosław Dzierbicki (75’ Paweł Mandrysz), Dawid Plizga (90’ Wiktor Piejak), Marcin Wodecki (71’ Yaroslav Baranskyi).

Gwarek Tarnowskie Góry:
Andrzej Wiśniewski – Adam Dzido, Kamil Cholerzyński, Sebastian Pączko, Mateusz Mazurek (85’ Sebastian Dworaczek), Patryk Timochina (71’ Jakub Dyląg), Dawid Jarka (81’ Patryk Joachim), Konrad Pipia, Tomasz Polak, Przemysław Oziębała, Rafał Kuliński.

Żółte kartki:
Gwarek: 34′ Konrad Pipia, 49′ Przemysław Oziębała 59′ Adam Dzido.
ROW: 43′ Bartosz Kunat, 78′ Przemysław Szkatuła, 90′ Bartłomiej Polok.

Czerwona kartka: 67′ Przemysław Oziębała (Gwarek), za drugą żółtą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj