Pniówek Pawłowice przegrywa u siebie z Ruchem Chorzów

W meczu na szczycie grupy trzeciej III ligi Pniówek Pawłowice przegrał u siebie z Ruchem Chorzów 2:3. Spotkane czwartego w tabeli Pniówka z liderem - Ruchem Chorzów, który zapewnił sobie już awans do drugiej ligi, dostarczyło kibicom wielu emocji.

Goście wyszli na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. W drugiej Pniówek zdobył dwa gole po trafieniach Przemysława Szkatuły i Wojciech Caniboła. Ruch wyrównał jednak za sprawą samobójczego gola, a na dwie minuty przed końcem zwycięską bramkę dla chorzowian strzelił Łukasz Janoszka. Mimo przegranej swój zespół chwalił trener Pniówka:

Grzegorz Łukasik: Czy zasłużyliśmy na porażkę? Na pewno nie. To były dobre zawody z jednej i z drugiej strony. Dziękuję chłopakom i gratuluję im takiej postawy. Ten mecz mógł się skończyć różnie. Do samej końcówki mieliśmy wszystko w swoich nogach. Jest też zmęczenie, ale to nas nie usprawiedliwia. (…) Pokazaliśmy, że to 4. miejsce w lidze nie jest przypadkowe, (…) pokazaliśmy, że mamy jakość, mamy dobre wyniki. Dzisiaj nie musieliśmy przegrać.

Mimo porażki Pniówek nadal zajmuje 4. miejsce w tabeli. Teraz zespół z Pawłowic czeka mecz Pucharu Polski. W najbliższą środę (9.06.) w półfinale tych rozgrywek na szczeblu Śląskiego ZPN-u zmierzy się z rezerwami Górnika Zabrze.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Ruch Chorzów 2:3 (0:1)

45+1′ Wójtowicz (0:1)
71′ Szkatuła (1:1)
77′ Caniboł  (2:1)
83′  Pańkowski (sam.) (2:2)
88′ Janoszka (2:3)

Żółte kartki: Weis, Szkatuła, Caniboł, Hanzel, Glenc