Pniówek Pawłowice wygrywa z ROW-em Rybnik

Pniówek Pawłowice zdecydowanie lepszy od ROW-u Rybnik. W minioną sobotę (18.02.) trzecioligowiec zmierzył się z czwartoligowcem. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 5:0 Piłkarzy Pniówka, którzy przeważali w całym spotkaniu.

Do bramki ROW-u trafiał dwukrotnie zawodnik drużyny Pniówek Pawłowice Mateusz Szatkowski. Po jednym golu strzelili Dawid Hanzel, Dawid Wiciński i Leonard Zmarzlik. Zagraliśmy dobre spotkanie – cieszył się szkoleniowiec Pniówka Sławomir Szary, który od niedawna jako pierwszy trener prowadzi zespół:

Sławomir Szary: Najbardziej cieszy nasza reakcja po straconej piłce. Było widać agresywny doskok, chęć odbioru praktycznie w każdej strefie boiska. O to apelowałem do drużyny. My tylko tą drogą możemy przede wszystkim kreować sytuacje ofensywne. Jeśli wysoko odbierzemy piłkę, jesteśmy bliżej bramki przeciwnika i łatwiej zdobyć bramkę.

Przyczyn porażki szukał trener ROW-u Dawid Jóźwiak, który także niedawno objął zespół z Rybnika:

Dawid Jóźwiak: Bardzo dużo niewymuszonych błędów. W pierwszej połowie wynik 0:0 byłby sprawiedliwy. W drugiej połowie odświeżyliśmy skład, zagrało dużo więcej młodych zawodników. W drużynie Pniówka Pawłowice widać było doświadczenie, m. in. Dawid Hanzel. To zaowocowało bramkami. Teraz przed nami ciężkie sparingi.

Najbliższym sparingpartnerem Pniówka będzie w sobotę (25.02.) Gwarek Ornontowice. Dodajmy, że kolejne mecze kontrolne rozegrała także w weekend trzecioligowa Odra Wodzisław. Wodzisławianie najpierw pokonali czwartoligowca, Orła Łękawica 3:1 a później zremisowali z występującym w okręgówce LKS-em Raszczyce 2:2.