Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pniówek: Wrócą po zaginionych. Jest plan akcji ratunkowej

Facebook Twitter

Jest plan akcji ratunkowej w kopalni Pniówek. Na początku lutego ma się zacząć akcja poszukiwania ciał górników, jacy zostali pod ziemią w kopalni Pniówek w Pawłowicach. W kwietniu minionego roku doszło do serii wybuchów metanu, po których status zaginionych dostało 7 osób.

Jest plan akcji ratunkowej w kopalni Pniówek- słyszymy od służb prasowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy kopalnia w Pawłowicach. Został zaakceptowany już przez Centralną Stację Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i okręgową w Wodzisławiu, także przez Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku.

Pniówek: Wrócą po zaginionych górników

W przyszłym tygodniu JSW poda szczegóły planu powrotu po zaginionych górników. W tragicznej serii wybuchów metanu w kwietniu minionego roku zginęło łącznie 16 osób, 7 z ofiar zostało pod ziemią. Pięciu z nich to ratownicy górniczy, którzy ruszyli pod ziemię z pierwszą akcją. Miesiąc po wypadku mówiono, że dojście do zaginionych górników zajmie długie miesiące. Rejon jest odizolowany, monitorowany jest skład atmosfery w tej części kopalni.

Przypominamy nasze materiały wideo z tego tragicznego wydarzenia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj