Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Pniowiec i Kamień będą otwarte później. Sezon kąpielowy ruszy 24 czerwca

Facebook Twitter

Rybnicki magistrat poinformował, że sezon kąpielowy ruszy dopiero w kolejny piątek (24.06.), a nie jak zapowiadano wcześniej - 15 czerwca. I tu ostrzeżenie dla korzystających z wody - oba akweny będą zbiornikami niestrzeżonymi - nie będzie na nich dyżuru ratownika ani wyznaczonych miejsc do kąpieli.

mat.prasowe/ MOSiR Rybnik

Brak możliwości formalnego otwarcia kąpielisk na Pniowcu i w Kamieniu w zapowiadanym wcześniej terminie spowodowany jest decyzją Wojewody Śląskiego, który uchylił kwietniową uchwałę Rady Miasta Rybnika w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego. Zdaniem służb prawnych wojewody, powodem uchylenia uchwały był brak precyzyjnego określenia w niej granic obu kąpielisk.

MOSiR podjął już stosowne kroki, dzięki którym będzie można organizować kąpiele, nim rybniccy radni podejmą na nowo stosowną uchwałę w tej sprawie.

Od 24 czerwca kąpiący się będą mogli korzystać z obu akwenów tak jak to było zaplanowane – dla nich nic się zmieni. Zmiany dotyczyć będą spraw czysto formalnych, związanych z funkcjonowaniem obiektów. Pniowiec i Kamień będą tzw. miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli, przez co rozumie się wykorzystywany do kąpieli wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych niebędący kąpieliskiem, funkcjonujący przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym

– wyjaśnia Piotr Masłowski, Zastępca Prezydenta Rybnika.

W międzyczasie miasto przygotuje nową uchwałę, tak, aby już jako kąpieliska, oba obiekty mogły działać bez przeszkód do końca sezonu kąpielowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj